Co to jest wideoweryfikacja i wideopatrol?

Bezpieczeństwo domu, firmy lub obiektu użyteczności publicznej to dla właścicieli i zarządców tych nieruchomości sprawa priorytetowa. Jeśli i dla Ciebie ta kwestia jest ważna, nowe technologie mogą okazać się niezwykle pomocne przy doborze systemu zabezpieczającego. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!

Wiele rzeczy robimy dzisiaj online: praca w trybie zdalnym, zakupy, załatwianie rozmaitych spraw urzędowych i bankowych. Technologia nieustannie się rozwija. Na rynku pojawiają się takie rozwiązania, o jakich jeszcze jakiś czas temu pewnie nikt by nie pomyślał. Jednymi z ciekawszych, które służą zwiększeniu bezpieczeństwa, są wideoweryfikacja i wideopatrol. Co to takiego i jak z nich korzystać?

Wideoweryfikacja – co to jest?

Jak wskazuje sama nazwa, jest to sposób weryfikacji przez wideo. W przypadku ochrony budynku wideoweryfikacja służy kontroli tego, co dzieje się na terenie nieruchomości. W sytuacji zagrożenia właściciel lub osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo budynku, mając dostęp do nagrania wideo, może sprawniej i szybciej reagować na wszystko, co dzieje się w obiekcie i wokół niego – bez konieczności stałej obecności na miejscu. To jednak nie wszystko. Wideoweryfikacja to również sposób na kontrolę tożsamości. Zazwyczaj banki, urzędy czy firmy, które na jakimś etapie realizacji usługi czy zakupu muszą zidentyfikować poprawność danych przekazanych przez klienta i jego tożsamość, wymagają, aby osoba zainteresowana skorzystaniem z oferty, pojawiła się w siedzibie osobiście. Dzięki połączeniu wideo pracownik może łatwo sprawdzić tożsamość klienta bez fatygowania go do biura. Taki system musi być oczywiście zgodny ze standardami bezpieczeństwa i zapewniać pełną ochronę danych przed osobami niepowołanymi. Profesjonalne firmy, np. NEXEON, oferują wdrożenie tego rozwiązania w oparciu o wszystkie regulacje i w trosce o dobro użytkowników.

Wideopatrol – do czego służy?

Wideopatrol działa w oparciu o monitorowanie kamerami zewnętrznymi i wewnętrznymi wskazanego wcześniej obszaru i przekazywanie obrazu do Centrum Monitorowania Alarmów, gdzie jest on nieustannie weryfikowany. W sytuacji wystąpienia niebezpieczeństwa, reakcja jest natychmiastowa. Interwencja ze strony odpowiednich służb porządkowych albo agencji ochrony znajdującej się w pobliżu jest błyskawiczna. To inny rodzaj patrolu. Monitoring jest sprawdzoną metodą, która stanowi jeden z bardziej istotnych elementów zabezpieczeń, stosowanych powszechnie przez różnych użytkowników. Najczęściej wspiera on agencje ochroniarskie, jednak w tej wersji, jaką jest wideopatrol, może być używany jako samodzielna forma zabezpieczenia. Odpowiednie osoby czuwają i reagują zdalnie na wszystkie niepokojące zdarzenia. Ta metoda ochrony wizyjnej działa z częstotliwością wskazaną w instrukcji bezpieczeństwa.

Wideoweryfikacja i wideopatrol – komu zlecić?

Wszelkie działania, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa, powinny być dobrze przemyślane, zaprojektowane i wdrożone. Z tego względu tego typu prace lepiej powierzyć profesjonalnej firmie. Doradcy zapoznają się najpierw z potrzebami i oczekiwaniami klienta, a następnie zbierają informacje o samym obiekcie, m.in. jego warunkach technicznych. Dopiero te dane pozwalają na zaprojektowanie takiego systemu, jaki da optymalne, zadowalające rezultaty. Kolejny etap to dobór sprzętu. Firma, która jest zorientowana na rynku, potrafi tak dobrać urządzenia do danego przypadku, by wcielenie planu w życie było nie tylko proste, ale przede wszystkim skuteczne. Ważny jest nie tylko montaż, ale też konfiguracja w taki sposób, by przesyłane dalej dane docierały szybko i były miarodajne.

Chcesz zatrudnić patrol? Ochrona za pomocą nagrywania obrazu i przesyłania go do właściwych osób, to znakomita alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań. Warto ją przemyśleć, a w razie pytań lub wątpliwości przedyskutować ze specjalistami.

Zobacz także:
nasi klienci
ODDZIAŁ WROCŁAW
 • +48 570 533 533
 • info@nexeon.pl
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE
NEXEON
 • INFO@NEXEON.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961579620
  REGON: 380761954
  KRS: 0000739718
NEXEON SECURITY
 • INFO@NEXEONSECURITY.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961605642
  REGON: 389706359
  KRS: 0000916302
NEXEON ENERGY
 • INFO@NEXEONENERGY.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8992808872
  REGON: 366522479
  KRS: 0000662630
NEXEON SOLAR
 • INFO@NEXEONSOLAR.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961605665
  REGON: 389719592
  KRS: 0000916637