Czym są elektroniczne systemy zabezpieczeń?

Bezpieczeństwo jest jedną z tych kwestii, o które warto i trzeba zadbać – zarówno w domu, jak i w pracy oraz w wielu innych miejscach, w których przebywają ludzie i które narażone są na konkretne niebezpieczeństwa. Przez lata ochronę zapewniały przede wszystkim firmy ochroniarskie, jednak z czasem, wraz z rozwojem technologii, zaczęły pojawiać się inne, alternatywne rozwiązania, które cieszą się zainteresowaniem wielu ludzi na całym świecie.

Elektroniczne systemy zabezpieczeń to nic innego jak systemy alarmowe, które informują o zagrożeniu oraz pozwalają monitorować i koordynować sytuację w obiekcie za pomocą odpowiedniego, dostosowanego do tego sprzętu. Można je traktować zarówno jako niezależny system zabezpieczający, jak i element dodatkowy większego planu ochrony, który wspomaga pracę służb. Wyróżniamy różne typy zabezpieczeń elektronicznych. Wśród najpopularniejszych należałoby wskazać monitoring, systemy kontroli dostępu i sygnalizację włamań.

Elektroniczne systemy zabezpieczające – dlaczego warto?

Każdy właściciel lub zarządca nieruchomości dba o nią najlepiej, jak tylko potrafi. W niektórych przypadkach jest do tego zobowiązany przepisami prawa. Chodzi nie tylko o utrzymanie obiektu w jak najlepszym stanie, ale również o zabezpieczenie go na wypadek zdarzeń losowych, które mogłyby przyczynić się do jego zniszczenia oraz przeciwdziałanie sytuacjom, będącym skutkiem niepożądanej aktywności osób trzecich. Pożary, włamania, dewastacja i wiele innych czynników niosą ze sobą poważne konsekwencje i traktowane są jako realne niebezpieczeństwo nie tylko dla stanu obiektu, ale przede wszystkim komfortu, zdrowia, a nawet życia ludzi. Mechaniczne i elektroniczne systemy zabezpieczeń przeciwdziałają zagrożeniom. Technologia, która nieustannie się rozwija, wykorzystywana jest do projektowania i wdrażania nowoczesnych systemów alarmowych.

Elektroniczne systemy bezpieczeństwa – dla kogo?

Elektroniczne systemy zabezpieczeń w ochronie mienia wykorzystywane są zarówno przez osoby prywatne w ich domach i mieszkaniach, jak i właścicieli firm, fabryk i magazynów. Co ważne, przedsiębiorcy instalują w swoich siedzibach nie tylko systemy kontroli włamań czy dozór wizyjny, ale również systemy kontroli dostępu, które pozwalają na rozdzielanie uprawnień na wejścia do konkretnych pomieszczeń wybranym pracownikom. Dodatkowo mogą być one wyposażone w rejestratory czasu pracy, które wspomagają zarządzanie ludźmi przez kadry i dział HR. Systemy zabezpieczeń elektronicznych to także duże udogodnienie dla zarządców innych nieruchomości, które wymagają ochrony, np. hal widowiskowych czy sportowych, a także lotnisk. Wykorzystywane są też w apartamentowcach i innych budynkach mieszkalnych. Wciąż popularne domofony są tego doskonałym przykładem.

Profesjonalne systemy zabezpieczeń – komu zlecić ich wykonanie?

Elektroniczne systemy alarmowe, które składają się z wielu elementów lub przeznaczone są do zabezpieczenia szczególnie ważnego budynku, np. obiektu użyteczności publicznej, powinny być projektowane i montowane przez fachowców. Profesjonalne firmy zajmujące się realizacją tego rodzaju zleceń, jak chociażby NEXEON, dostosowują system do potrzeb klienta i możliwości technicznych w obiekcie. Jak wygląda wdrażanie systemu? Pierwszym krokiem jest zawsze rozmowa ze zleceniodawcą. Daje ona obraz na temat jego oczekiwań. Kolejnym krokiem jest zapoznanie się ze stanem budynku. Faza projektowa opiera się na wcześniej pozyskanych wytycznych. Profesjonaliści dobierają następnie odpowiedni sprzęt. Ostatnim etapem jest wdrożenie przygotowanego wcześniej planu. Celem prac jest osiągnięcie zadowalających efektów, które znacznie zwiększą poziom bezpieczeństwa użytkowników.

Zabezpieczeniami technicznymi obiektów, które opierają się na nowoczesnych technologiach, zajmują się profesjonalne firmy. Ich działania zdecydowanie podnoszą standardy bezpieczeństwa, a co za tym idzie – korzystnie wpływają na poczucie komfortu.

Zobacz także:
nasi klienci
ODDZIAŁ WROCŁAW
 • +48 570 533 533
 • info@nexeon.pl
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE
NEXEON
 • INFO@NEXEON.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961579620
  REGON: 380761954
  KRS: 0000739718
NEXEON SECURITY
 • INFO@NEXEONSECURITY.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961605642
  REGON: 389706359
  KRS: 0000916302
NEXEON ENERGY
 • INFO@NEXEONENERGY.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8992808872
  REGON: 366522479
  KRS: 0000662630
NEXEON SOLAR
 • INFO@NEXEONSOLAR.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961605665
  REGON: 389719592
  KRS: 0000916637