Czym są usługi e-Concierge i kto może z nich korzystać?

Branża bezpieczeństwa już od pewnego czasu korzysta z rozwoju technologii i wdraża nowoczesne rozwiązania, które wspomagają pracę firm zajmujących się ochroną obiektów. Ich zastosowanie przekłada się na efektywność działań, ale również koszty, jakie ponoszą klienci korzystający z tego typu usług. Jednymi z popularniejszych i ciekawszych rozwiązań są usługi e-Concierge. Co kryje się pod tym sformułowaniem?

Wielu właścicieli i zarządców nieruchomości poszukuje bardziej wydajnych rozwiązań, które jednocześnie przełożą się na zwiększenie bezpieczeństwa. Dozór wizyjny jest dzisiaj standardem, jednak wciąż się rozwija. Tradycyjnym sposobem zapewnienia ochrony jest też zatrudnienie strażników, którzy obserwują obraz z kamer, interweniują w sytuacjach zagrożenia oraz przeprowadzają cykliczne obchody obiektu. Wiele firm ochroniarskich i ich klienci docenia jednak monitoring zdalny. Taki dozór mienia sprawia, że stała obecność pracowników ochrony nie jest konieczna. Na czym dokładnie polegają usługi e-Concierge?

Na czym polega to rozwiązanie?

Co to e-Concierge? Dozorca-konsjerż to osoba, która asystuje, a nierzadko załatwia wiele spraw na zlecenie klienta, wyręczając go w niekiedy trudnych lub czasochłonnych obowiązkach. E-Concierge w przypadku usług związanych z bezpieczeństwem to zapewnienie zdalnej ochrony przez osobę do tego wyznaczoną, która nie musi fizycznie przebywać w budynku lub na terenie nieruchomości. Jest to usługa ściśle powiązana z monitoringiem zdalnym. E-Concierge to operator Centrum Nadzoru Wizyjnego, który ma wpływ na wszystko, co dzieje się w obiekcie. Posiada on pełną, aktualną wiedzę na temat budynku i obszaru wokół niego oraz ma wgląd w obraz z kamer rozmieszczonych w taki sposób, aby widział wszystko, co dzieje się w każdym wymagającym uwagi miejscu – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Usługa jest nie tylko związana z zapewnieniem bezpieczeństwa, ale też kontrolą nad ruchem w obiekcie i komunikacją z jego użytkownikami. Wszystko to możliwe jest dzięki wykorzystaniu rozmaitych, nowoczesnych urządzeń wspomagających tego typu działania na odległość.

Do kogo kierowane są tego typu usługi?

Komu można polecić usługi konsjerża? Ta metoda może znaleźć zastosowanie w wielu miejscach, gdzie liczy się najwyższy standard usług, wydajność i efektywność. Właściciele dużych firm, magazynów, hal widowiskowych, targowych, sportowych, a także hoteli oraz innych obiektów, po których porusza się duża liczba osób, a które jednocześnie wymagają zapewnienia ochrony, są grupą docelową firm oferujących usługi e-Concierge. Zalety takiego rozwiązania docenią również osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na terenie budowy oraz zarządcy osiedli i budynków mieszkalnych, których lokatorzy przywiązują szczególną wagę do komfortu i bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Dozorca-konsjerż ma nie tylko wpływ na powiadomienie i podjęcie działań przez grupy interwencyjne i odpowiednie służby w chwili realnego zagrożenia. Może on również decydować o tym, komu i kiedy umożliwić dostęp do wybranych pomieszczeń, a także – w zależności od rodzaju obiektu – obsługuje pracowników, gości i mieszkańców w takim zakresie, w jakim na odległość pozwala na to technologia. Pełni więc taką samą rolę jak konsjerż, który pracuje na miejscu. Różnica polega na tym, że taka opcja nie wymaga zatrudnienia pracownika lub grupy pracowników na stałe, co wiąże się z kosztami. W tym wypadku takich wydatków można uniknąć.

Komu zlecić usługi e-konsjerża?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – profesjonalistom. Centrum Nadzoru Wizyjnego, gdzie pracuje e-Concierge, musi współdziałać zarówno z wyszkolonymi grupami interwencyjnymi, które wysyłane są na miejsce zdarzenia, jak i firmami zajmującymi się projektowaniem i montażem systemów bezpieczeństwa. Te ostatnie odpowiadają m.in. za dobór sprzętu, jego instalację, konfigurację i oczywiście rozmieszczenie. Od tego ostatniego elementu wiele zależy – każde newralgiczne miejsce musi być dobrze oświetlone i uchwycone przez kamerę.

E-Concierge to usługa, która może zainteresować wiele osób odpowiadających za bezpieczeństwo ludzi i mienia w danym miejscu, a także wszystkich użytkowników, którzy stawiają na wygodę i komfortowe warunki pracy oraz życia. Wydajne, efektywne i tańsze niż tradycyjne usługi ochroniarskie – właśnie to wyróżnia rozwiązanie w postaci e-Concierge!

Zobacz także:
nasi klienci
ODDZIAŁ WROCŁAW
 • +48 570 533 533
 • info@nexeon.pl
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE
NEXEON
 • INFO@NEXEON.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961579620
  REGON: 380761954
  KRS: 0000739718
NEXEON SECURITY
 • INFO@NEXEONSECURITY.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961605642
  REGON: 389706359
  KRS: 0000916302
NEXEON ENERGY
 • INFO@NEXEONENERGY.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8992808872
  REGON: 366522479
  KRS: 0000662630
NEXEON SOLAR
 • INFO@NEXEONSOLAR.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961605665
  REGON: 389719592
  KRS: 0000916637