Dozór mienia online

Agencje ochrony coraz częściej wspierają się nowymi technologiami. Podnoszą dzięki temu standard swoich usług, tworzą konkurencyjne oferty i zdobywają zaufanie klientów. Ci natomiast chętnie korzystają z najnowocześniejszych rozwiązań technicznych. Dlaczego zdalny dozór mienia cieszy się coraz większą popularnością?

W dozorze obiektu jednym z najważniejszych elementów systemu bezpieczeństwa jest monitoring. Kamery instaluje się we wszystkich newralgicznych miejscach, aby osoba obserwująca obraz na monitorze mogła dostatecznie szybko zareagować na sytuacje potencjalnie niebezpieczne. Dotychczas do obsługi tych urządzeń i zapewnienia bezpieczeństwa w budynku zatrudniani byli pracownicy firm ochroniarskich. Niektórzy przedsiębiorcy tworzyli w swojej firmie dodatkowy etat dla strażnika. W obu przypadkach ochrona musiała być cały czas na miejscu. Obecnie doskonałą alternatywą dla tej tradycyjnej metody ochrony obiektów i mienia jest wizyjny monitoring zdalny.

Na czym polega ta forma ochrony?

To rozwiązanie uzależnione jest od poprawnie zainstalowanego i dobrze skonfigurowanego zdalnego monitoringu wizyjnego. W budynku i na terenie wokół niego montowane są kamery gwarantujące wysoką jakość obrazu, który przesyłany jest do Centrum Nadzoru Wizyjnego, gdzie analizuje go operator. To właśnie on decyduje o tym, że zachodzi konieczność wezwania patrolu interwencyjnego lub odpowiednich służb, np. straży pożarnej, pogotowania czy policji. Zdalny system bezpieczeństwa daje też szansę na przeprowadzanie obchodu online. Taki dozór obiektu opiera się jednak nie tylko na monitoringu, ale również wielu innych narzędziach alarmujących, m.in. czujnikach ruchu, dymu i wszystkich pozostałych, które są niezbędne dla przeciwdziałania sytuacjom stanowiącym zagrożenie dla ludzi i mienia. Zdalny dozór, np. domu, może obejmować nie tylko wnętrze wskazanych przez klienta budynków, ale również teren wokół nich. Kamery montuje się wówczas na wysokich masztach mobilnych, pozwalających na obserwację większego obszaru.

Gdzie sprawdzi się takie rozwiązanie?

Grupa klientów, którzy mogliby być zainteresowani zdalnym dozorem mienia, jest bardzo szeroka. To idealne rozwiązanie dla mniejszych i większych firm, magazynów, ale też budynków mieszkalnych i całych osiedli, hal targowych, widowiskowych i sportowych, instytucji kultury i obiektów użyteczności publicznej. Czy zdalny monitoring wizyjny domu można polecić właścicielom prywatnych nieruchomości? Oczywiście, że tak! Takie rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku domów jednorodzinnych, których właściciele cenią sobie komfort i wygodę oraz chcą zapewnić bezpieczeństwo swoim bliskim. Dlaczego coraz więcej osób stawia na taką metodę i rezygnuje z ochrony fizycznej? Przemawia za tym kilka argumentów. Pierwszym są oszczędności. Zdalny dozór jest zwyczajnie tańszy niż stała opieka firmy ochroniarskiej na miejscu. Taka usługa cechuje się też dużą skutecznością. Jest to bowiem ochrona całodobowa. Operator nieustannie śledzi to, co dzieje się w obiekcie. Ma wpływ na ruch i komunikację w budynku. Może też wspomóc działania służb, wskazując zagrożone miejsce lub źródło niebezpieczeństwa.

Kto zajmuje się wdrażaniem takich systemów?

Tylko profesjonalne firmy gwarantują najwyższy standard usług z zakresu wizyjnego dozoru mienia. Odpowiadają one za rozpoznanie potrzeb klienta i warunków technicznych nieruchomości. Dobierają taki sprzęt, który da optymalne rezultaty i projektują jego rozmieszczenie w taki sposób, aby każdy punkt był dostatecznie chroniony. Ważny jest też sam montaż urządzeń i ich konfiguracja. Sprawne działanie systemu wizyjnego monitoringu, odpowiedzialność operatora i szybka reakcja grup interwencyjnych w sytuacji zagrożenia – wszystkie te czynniki dają razem takie efekty, na jakich zależy właścicielom i zarządcom nieruchomości, którzy odpowiedzialni są za zapewnienie należytej ochrony.

Tradycyjne rozwiązania są albo wypierane, albo wspierane przez nowoczesną technologię. Nie bez powodu. W przypadku systemów bezpieczeństwa technologia wykorzystywana jest w taki sposób, by chronić zarówno ludzi, jak i mienie.

Warto zdecydować się na dozór obiektu i zapewnić sobie bezpieczeństwo oraz związany z nim komfort psychiczny!

Zobacz także:
nasi klienci
ODDZIAŁ WROCŁAW
 • +48 570 533 533
 • info@nexeon.pl
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE
NEXEON
 • INFO@NEXEON.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961579620
  REGON: 380761954
  KRS: 0000739718
NEXEON SECURITY
 • INFO@NEXEONSECURITY.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961605642
  REGON: 389706359
  KRS: 0000916302
NEXEON ENERGY
 • INFO@NEXEONENERGY.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8992808872
  REGON: 366522479
  KRS: 0000662630
NEXEON SOLAR
 • INFO@NEXEONSOLAR.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961605665
  REGON: 389719592
  KRS: 0000916637