E-ochrona to nowe możliwości

Czy zawsze trzeba zatrudniać firmę ochroniarską, by zapewnić bezpieczeństwo sobie, bliskim, współpracownikom i swojej własności? Już nie! Alternatywą są nowoczesne technologie, które wciąż prężnie się rozwijają i oferują coraz to ciekawsze oraz dające znakomite efekty rozwiązania!

Jednym z nich jest e-ochrona. Pracujemy zdalnie, zdalnie robimy też zakupy i załatwiamy rozmaite sprawy. Dlaczego więc nie rozszerzyć funkcjonalności online o systemy zabezpieczające obiekt przed działaniem osób niepowołanych? To dobre rozwiązanie, któremu zaufało już wielu klientów, dla których liczą się miarodajne efekty i oszczędność.

E-ochrona – jak działa?

E-ochroniarz może nie tylko stanowić wsparcie dla fizycznej ochrony budynku, ale z powodzeniem zastąpić jej działania jako niezależny i samodzielny system ochrony. Szczególnie, że takie rozwiązanie ma pewną przewagę nad agencjami – zapewnia bowiem stały nadzór nad nieruchomością. O ile jeden strażnik może być w danym czasie tylko w jednym miejscu, o tyle elektroniczny system ochrony zapewnia wgląd w wiele różnych miejsc w tym samym momencie. To kluczowa sprawa i najważniejsza różnica. Liczba miejsc, nad którymi sprawowana jest taka kontrola, jest uzależniona od liczby zamontowanych kamer. E-ochrona opiera się na monitoringu. Kamery nieustannie rejestrują obraz i przekazują go do operatora. Obecnie na rynku dostępne są urządzenia, które dają świetną jakość obrazu. Pozwala ona identyfikować i weryfikować ewentualne zagrożenia oraz reagować na nie. Nagranie przekazywane jest do centrum monitoringu. Tam wyznaczony pracownik w razie konieczności wdraża odpowiednie rozwiązania, wysyłając komunikaty lub kierując na miejsce grupę interwencyjną. Obraz z kamer jest zapisywany w archiwum, dzięki czemu można go przeanalizować w przyszłości.

E-ochrona – gdzie może okazać się przydatna?

System zabezpieczający tego typu można zastosować wszędzie, gdzie istnieje taka potrzeba. Nie tylko na terenie prywatnej posesji, ale również na placu budowy, na terenie szkoły, na osiedlach i w wielu innych miejscach, które wymagają dozoru. E-ochrona budowy pozwala oszczędzić na zatrudnieniu dużej ekipy ochroniarskiej, która miałaby sprawować pieczę nad większym obszarem, na którym toczą się prace budowlane. E-ochrona osiedla jest jedną z bardziej wydajnych form zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom i właścicielom lokali. Oprócz tego, że świetnie spełnia swoje funkcje, pozwala obniżyć koszty. W swojej ofercie umieszczają ją również firmy ochroniarskie, które zdając sobie sprawę z konkurencji, jaką stanowią nowoczesne technologie i oferowane przez nie rozwiązania, coraz częściej świadczą zdalne usługi ochroniarskie. Oba te elementy – nowoczesny i tradycyjny – można ze sobą z powodzeniem połączyć.

E-ochrona – komu zlecić wdrożenie systemu?

Zapewnienie takiej ochrony oferują profesjonalne firmy, jak np. NEXEON, który działa już od lat, świadcząc usługi w zakresie bezpieczeństwa i ciesząc się dobrymi opiniami klientów. Firma pozyskuje partnerów, z którymi łączy siły, by oferować usługi na jak najwyższym poziomie. Od czego zaczyna się realizacja zlecenia? Pierwszym punktem jest zawsze poznanie potrzeb i oczekiwań klienta oraz pozyskanie informacji o samym obiekcie. Kolejnym krokiem jest przygotowanie projektu opartego na ustalonych wytycznych, a następnie dobór sprzętu, zaplanowanie prac i montaż urządzeń. Usługa jest kompleksowa. Zawiera w sobie również konfigurację systemu oraz wtajemniczenie klienta w sposób jego działania. Poprawnie przeprowadzenie wszystkich prac gwarantuje, że system będzie reagował właściwie, a operator monitoringu wizyjnego uzyska na czas niezbędne informacje na temat tego, co dzieje się na terenie obiektu.

E-ochrona inwestycji, terenu budowy, nieruchomości podlegającej państwu czy jakiejkolwiek innej, w której niezbędne jest wdrożenie systemu zabezpieczeń, to rozwiązanie nie tylko nowoczesne, ale przede wszystkim praktyczne i wydajne. Aby lepiej poznać jego funkcjonalność, dobrze skontaktować się z profesjonalną firmą, która oferuje instalację takiego systemu.

Zobacz także:
nasi klienci
ODDZIAŁ WROCŁAW
 • +48 570 533 533
 • info@nexeon.pl
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE
NEXEON
 • INFO@NEXEON.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961579620
  REGON: 380761954
  KRS: 0000739718
NEXEON SECURITY
 • INFO@NEXEONSECURITY.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961605642
  REGON: 389706359
  KRS: 0000916302
NEXEON ENERGY
 • INFO@NEXEONENERGY.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8992808872
  REGON: 366522479
  KRS: 0000662630
NEXEON SOLAR
 • INFO@NEXEONSOLAR.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961605665
  REGON: 389719592
  KRS: 0000916637