Jak działa Centrum Monitorowania Alarmów?

Właściciele i zarządcy nieruchomości, szukając informacji o formach zabezpieczenia obiektów, coraz częściej trafiają na wzmianki o nowoczesnych sposobach ochrony ludzi i obiektów. Rozwój technologii przekłada się bowiem również na branżę bezpieczeństwa. Co aktualnie jest popularne i dlaczego?

Agencje ochrony muszą się zmieniać i iść z duchem czasu. Szczególnie, że oznacza to liczne korzyści – zarówno dla użytkowników, jak i samych firm, które ciągle ze sobą konkurują i walczą o klientów. Centrum Monitorowania Alarmów to nowoczesna forma zapewnienia ochrony – nawet tym osobom, które mają bardzo duże wymagania. Czy jest to element większego systemu bezpieczeństwa? A może samodzielna forma jego zapewnienia? Jak działa? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w artykule!

Centrum Monitorowania Alarmów – nowoczesna alternatywa

Zatrudnienie firmy ochroniarskiej wydaje się najbardziej właściwą metodą ochrony. Dotychczas jednak, pracownicy agencji pełnili dyżury we wskazanym obiekcie. Aby wspomóc ich pracę, instalowano monitoring, który dawał jednocześnie wgląd do wszystkich pomieszczeń, gdzie znajdowały się kamery. Strażnicy interweniowali w przypadku pojawienia się intruza lub zauważenia jakiejkolwiek potencjalnie niebezpiecznej sytuacji. Taki system sprawdzał się i nadal wykorzystywany jest w wielu miejscach, przede wszystkim w dużych firmach, dla których kwestia ochrony jest priorytetowa ze względu na profil prowadzonej działalności. Z czym wiąże się jego wdrożenie? Zapewnienie całodobowej ochrony jest kosztowne. Przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu w obiekcie muszą być obecni strażnicy. Konieczne jest przygotowanie dla nich odpowiedniego miejsca do pracy,w którym będą mogli obserwować obraz z kamer. Trzeba się też liczyć się z tym, że jeśli w budynku znajduje się tylko jeden pracownik, nie będzie on mógł interweniować w sytuacji, kiedy wymagana byłaby kooperacja kilku osób. Centrum Monitorowania Alarmów rozwiązuje te problemy, dlatego stawiające na nowoczesne technologie agencje ochrony coraz częściej wspierają swoje działania takim rozwiązaniem i aktualizują ofertę.

Monitoring Center – jak działa?

Pora odpowiedzieć na pytanie, jak działa Centrum Monitorowania Alarmów. Jest to ważny element systemu zabezpieczeń, który wspomaga działania strażników. Dzięki niemu nie muszą być oni na stałe w chronionym obiekcie. Sercem jego działania jest centrala monitoringu. Kamery montuje się w takich miejscach, by wszystkie pomieszczenia ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa, były obejmowane przez obiektywy. Wizja trafia do stacji monitorowania alarmów, gdzie prowadzona jest weryfikacja tego, co widoczne na obrazie. Oczywiście to nie wszystko. Weryfikacji podlegają również wszystkie sygnały z czujek i innych urządzeń, które są kompatybilne z centralą, a których zadaniem jest informowanie o wszelkiego typu zagrożeniach. Operator stacji monitorowania decyduje o konieczności wezwania grupy interwencyjnej w przypadku włamania, ale odpowiada też za powiadomienie innych służb, których działanie jest niezbędne dla usunięcia zagrożenia, szkód powstałych w jego wyniku czy dla ratowania zdrowia i życia ludzi. Operator monitoringu wizyjnego może tym samym wezwać straż pożarną, policję oraz służby medyczne. Mając wgląd w każde pomieszczenie, pomaga w zlokalizowaniu źródła problemu i wskazuje dokładne miejsce wystąpienia zagrożenia.

Czym zastąpić lub jak wspomóc działania ludzi zatrudnionych w agencji ochrony i pracę alarmów? Centrum monitorowania zagrożeń jest współczesną odpowiedzią na potrzeby osób, dla których bezpieczeństwo jest priorytetem w miejscu pracy, ale nie tylko – to również doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą zapewnić je w swoim domu. Prace nad odpowiednim zaprojektowaniem całego systemu zabezpieczeń i rozmieszczeniem kamer i czujek, a także dobór urządzeń, najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie. NEXEON współpracuje z agencjami ochrony, które widzą potencjał nowoczesnych i ciągle się rozwijających technologii.

Zobacz także:
nasi klienci
ODDZIAŁ WROCŁAW
 • +48 570 533 533
 • info@nexeon.pl
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE
NEXEON
 • INFO@NEXEON.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961579620
  REGON: 380761954
  KRS: 0000739718
NEXEON SECURITY
 • INFO@NEXEONSECURITY.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961605642
  REGON: 389706359
  KRS: 0000916302
NEXEON ENERGY
 • INFO@NEXEONENERGY.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8992808872
  REGON: 366522479
  KRS: 0000662630
NEXEON SOLAR
 • INFO@NEXEONSOLAR.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961605665
  REGON: 389719592
  KRS: 0000916637