Jak działa nowoczesny monitoring wizyjny i wideo obchody?

Tradycyjną metodą zapewnienia bezpieczeństwa w obiekcie jest zatrudnienie firmy świadczącej usługi ochroniarskie. Obecnie, w dobie zaawansowanego rozwoju technologicznego, pojawiają się liczne rozwiązania alternatywne. Jedną z nich jest nowoczesny monitoring wizyjny. Jakie jest jego zastosowanie i zalety?

Nowoczesne systemy monitoringu oferują coś więcej, aniżeli standardowe nagrywanie, przekazywanie obrazu na żywo i jego zapisywanie w archiwum. Zmieniły się m.in. funkcjonalności urządzeń będących elementem systemu tego typu, a także jakość obrazu, jaką zapewniają kamery. Cechy systemu sprawiają, że może on stanowić zarówno bardzo duże wsparcie dla działania firmy ochroniarskiej, jak i samodzielne narzędzie sprawowania kontroli nad obiektem.

Jak działa monitoring?

Najważniejszym elementem monitoringu są oczywiście kamery. Umieszcza się je w wybranych miejscach tak, by obejmowały swoim zasięgiem jak największy obszar. Ich liczba powinna być uzależniona od potrzeb i powierzchni budynku. Zaawansowana analiza z kamery pozwala reagować na sytuacje potencjalnie niebezpieczne, które mogłyby mieć negatywny wpływ na ludzi, samą nieruchomość i mienie, które znajduje się na jej terenie. W standardowej wersji obraz z kamery pokazywany był na ekranach umieszczonych w wartowni, gdzie miał do nich dostęp strażnik odpowiedzialny za bezpieczeństwo i reagowanie na zagrożenie. Nowoczesny monitoring działać może jednak na zupełnie innych zasadach. Nie ma tu konieczności zatrudniania ekipy ochroniarskiej, która będzie czuwać nad obrazem z urządzeń monitorujących. Obraz jest przesyłany do operatora, który reaguje na sytuacje niebezpieczne. Wszystko odbywa się zdalnie. System może też być zaprogramowany tak, by odpowiadać na zdarzenia, np. poprzez ostrzegawcze komunikaty głosowe. W razie potrzeby powiadamia odpowiednie służby lub agencję ochrony o konieczności podjęcia konkretnych działań.

Monitoring wideo i obchód terenu

Nowoczesne systemy monitoringu mogą wspomóc pracę strażników lub całkowicie zastąpić agencję ochrony, co w wielu przypadkach znacznie obniża koszty, jakie w związku z koniecznością zastosowania zabezpieczeń ponoszą właściciele i zarządcy nieruchomości. Możliwy jest nawet obchód terenu przy użyciu odpowiednio rozmieszczonych kamer. Odbywa się on we wcześniej wyznaczonym czasie. Zdalnie przeprowadzona kontrola przynosi takie same efekty, jak obchód wartownika. W trakcie obchodu odpowiednio skalibrowany system daje szansę na to, aby urządzenia odbierały sygnały o obecności intruza na terenie nieruchomości i sygnalizowały operatorowi, że doszło do zajścia, na które należy zareagować. Jeśli system obejmie również bramy, szlabany i inne wejścia, osoba odpowiedzialna za sprawowanie kontroli będzie mogła koordynować dostęp do obiektu w sposób całościowy. Jaki jest ostateczny efekt wdrożenia takiego rozwiązania? Jest to system, który znacząco podnosi standardy bezpieczeństwa i ma pozytywny wpływ na komfort wszystkich użytkowników.

Nowoczesny monitoring – komu zlecić jego montaż?

Bezpieczeństwo jest na tyle ważne, że wszelkie prace, które mają przynieść oczekiwane rezultaty w kwestii jego zapewniania, lepiej powierzyć profesjonalnej firmie. NEXEON należy do grona zaufanych usługodawców, którzy mogą poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w zakresie realizowania projektów zwiększających bezpieczeństwo na terenie nieruchomości o różnym przeznaczeniu. Pierwszym krokiem specjalistów jest zawsze poznanie potrzeb i oczekiwań klienta, a także zdobycie informacji o samym obiekcie – m.in. na temat jego stanu technicznego i możliwości, jakie daje, jeśli chodzi o instalację. Kolejny krok to zaprojektowanie systemu i dobór sprzętu. Ostatnim etapem jest montaż urządzeń i konfiguracja poszczególnych części. Właściwie prowadzone prace na każdym szczeblu realizacji zlecenia gwarantują, że monitoring wideo będzie działał bez zarzutu.

Nowoczesne systemy monitoringu to świetny sposób na zapewnienie należytej ochrony sobie, bliskim, współpracownikom i mieniu. To rozwiązanie, w które warto zainwestować!

Zobacz także:
nasi klienci
ODDZIAŁ WROCŁAW
 • +48 570 533 533
 • info@nexeon.pl
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE
NEXEON
 • INFO@NEXEON.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961579620
  REGON: 380761954
  KRS: 0000739718
NEXEON SECURITY
 • INFO@NEXEONSECURITY.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961605642
  REGON: 389706359
  KRS: 0000916302
NEXEON ENERGY
 • INFO@NEXEONENERGY.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8992808872
  REGON: 366522479
  KRS: 0000662630
NEXEON SOLAR
 • INFO@NEXEONSOLAR.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961605665
  REGON: 389719592
  KRS: 0000916637