Jak zmniejszyć koszty ochrony?

Dla wielu przedsiębiorców i zarządców nieruchomości, a także właścicieli domów jednorodzinnych, którzy obawiają się o swoje mienie, kwestia bezpieczeństwa jest priorytetem. Wiąże się to jednak z kosztami. W tym artykule podpowiadamy, jak je obniżyć!

Nie da się ukryć, że poczucie bezpieczeństwa jest ważne. To inwestycja na przyszłość, warta każdej złotówki. Należy jednak dobrze zastanowić się nad tym, jaki system przeciwdziałający zagrożeniom i ich skutkom będzie najlepszy w danym przypadku. Koszty ochrony można bowiem zmniejszyć racjonalnym podejściem i dobrze zaprojektowanym systemem bezpieczeństwa. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i gdzie szukać oszczędności zarówno w przypadku przedsiębiorstwa, jak i osiedla mieszkaniowego czy domku jednorodzinnego.

Koszty ochrony firmy

Wiele firm, szczególnie te, które dysponują większą powierzchnią i muszą przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo na terenie nieruchomości, potrzebują rozbudowanych i efektywnych systemów zabezpieczeń, które będą reagować na niebezpieczne sytuacje. Oprócz instalacji czujników, które informują chociażby o zagrożeniu pożarowym, większość firm wynajmuje ochronę. Są to albo pracownicy agencji, albo osoby zatrudnione na etat. Drugie z tych rozwiązań jest szczególnie kosztowne. Oba wymagają stworzenia strażnikowi odpowiednich warunków pracy. Co zrobić, aby oszczędzić? Doskonałym rozwiązaniem jest zdalny dozór wizyjny. Stała obecność pracownika ochrony w siedzibie firmy nie jest w tym przypadku konieczna. Ważne jest natomiast właściwe rozmieszczenie kamer. Koszty ochrony obiektu stają się wówczas automatycznie niższe. Właściciel ponosi głównie koszty monitoringu. Obraz jest stale weryfikowany w centrum monitorowania alarmów, a w razie niebezpieczeństwa na miejsce wysyłane są odpowiednie służby interwencyjne – ochrona, straż pożarna, służby medyczne i inne. Możliwe jest też przeprowadzanie wideo obchodów budynku. Co polecić właścicielom firm zajmujących duży obszar? Doskonałym rozwiązaniem będzie mobilna wieża z kamerami wykrywającymi zagrożenia.

Koszty ochrony osiedla

O bezpieczeństwo muszą zadbać również zarządcy osiedli chronionych. Dzięki zdalnemu dozorowi wizyjnemu możliwe jest zmniejszenie kosztów ponoszonych w związku z zapewnieniem bezpieczeństwa na wskazanym terenie. Pracowników tradycyjnie patrolujących dany obszar może z powodzeniem zastąpić wideo patrol. Oczywiście i w tym wypadku trzeba zadbać o dobrej jakości sprzęt monitorujący oraz właściwie rozmieszczenie kamer. Nad wszystkim trzyma pieczę zewnętrzne centrum monitorowania. W razie konieczności, na miejsce wysłana zostaje interwencja. Wszystko jest raportowane, a informacje na temat tego, co działo się w obiekcie, są dostępne online. To wygodne i komfortowe rozwiązanie. Jak jeszcze można obniżyć koszty ochrony? Jeśli zarządcy zdecydują się jednak zainwestować w ochronę, która fizycznie patroluje osiedle, wówczas dobrze wyposażyć pracowników w nowoczesne narzędzia pracy. Takim usprawniającym działania ułatwieniem jest chociażby aplikacja mobilna, która pozwala robić notatki, załączać zdjęcia, wyświetlać procedury, a także pełni rolę czytnika rejestrującego obecność ochroniarza w danym miejscu w trakcie obchodu.

Koszt ochrony domu jednorodzinnego

Jak wygląda kwestia ochrony domu? W tej sytuacji również wszystko zależy od budżetu, jakim dysponuje właściciel. Odpowiednie systemy alarmowe, czujki ruchu rozmieszczone w odpowiednich miejscach czy antywłamaniowe okna, znacząco poprawiają bezpieczeństwo w domu. Jeśli jednak dla kogoś jest to niewystarczającego, może zdecydować się na współpracę z profesjonalną agencją ochrony, która idzie z duchem czasu i inwestuje w nowoczesne technologie. Coraz częściej, jak w przypadku ochrony firm czy osiedli, stawiają na monitoring i zdalną weryfikację zagrożeń. Centrum Monitorowania Alarmów analizuje obraz z kamer i odpowiada za powiadomienie o zagrożeniu odpowiednich służb. Decydując się na firmę ochroniarską, warto zwrócić uwagę na jej ofertę, posiadane licencje, jakość sprzętu, jakim dysponuje i dowiedzieć się, jak duży obszar obsługuje. Od tego zależeć może szybkość reakcji na zagrożenie.

Bez względu na typ obiektu, warto inwestować w jego bezpieczeństwo. Obniżeniu kosztów, jak pokazują powyższe przypadki, może służyć technologia. Ochronę warto powierzyć profesjonalnej firmie, która doradzi i zaprojektuje system tak, by jak najlepiej spełniał swoje zadanie!

Zobacz także:
nasi klienci
ODDZIAŁ WROCŁAW
 • +48 570 533 533
 • info@nexeon.pl
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE
NEXEON
 • INFO@NEXEON.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961579620
  REGON: 380761954
  KRS: 0000739718
NEXEON SECURITY
 • INFO@NEXEONSECURITY.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961605642
  REGON: 389706359
  KRS: 0000916302
NEXEON ENERGY
 • INFO@NEXEONENERGY.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8992808872
  REGON: 366522479
  KRS: 0000662630
NEXEON SOLAR
 • INFO@NEXEONSOLAR.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961605665
  REGON: 389719592
  KRS: 0000916637