Mobilne wieże monitorujące – rewolucyjne rozwiązanie w dziedzinie monitoringu wizyjnego

Jakie rozwiązania wdrożyć, aby zapewnić bezpieczeństwo nieruchomości i terenu, na jakim się znajduje? Lepiej postawić na tradycyjne rozwiązania czy może zaufać nowoczesnym technologiom, które są obecnie znakomitą alternatywą dla standardowych sposobów zwiększania ochrony w obiekcie i wokół niego?

Jeśli jesteś odpowiedzialny za utrzymanie porządku na danym terenie, zapewne borykasz się z podjęciem decyzji, jakie środki bezpieczeństwa zastosować i jaki budżet na nie przewidzieć. Aktualnie rynek prężnie się rozwija. Pojawiają się nowości, a standardowe rozwiązania są udoskonalane, by jeszcze lepiej spełniały swoją funkcję. Jednym z bardzo użytecznych rozwiązań jest mobilna wieża monitorująca. Co to takiego i w jakich przypadkach może okazać się pomocna?

Mobilna wieża monitoringu – co to takiego?

Wieża mobilna CCTV to praktyczne urządzenie służące do monitoringu. Jak sama nazwa wskazuje, można ją przemieszczać. Montowanie jej w wybranym miejscu nie wymaga specjalnych nakładów ani ingerencji w grunty, co mogłoby okazać się problematyczne. Jak wygląda mobilna wieża monitoringu? Ma formę masztu, na którego szczycie zamontowane są kamery monitorujące teren z różnych stron, co zapewnia pełną kontrolę i wgląd w to, co dzieje się na wskazanym obszarze. Maszt jest zamontowany do stabilnej podstawy osadzonej na przyczepie, co umożliwia dostosowanie sprzętu do danej sytuacji i wykorzystanie w przyszłości gdzie indziej. Kamery przekazują obraz do stacji monitorowania alarmów, gdzie analiza obrazu pozwala na szybkie reagowanie na zagrożenie. Sygnał o nieuzasadnionej zmianie miejsca ustawienia mobilnej wieży monitorującej przez nieuprawnione do tego osoby również jest przekazywany stacji. Obraz z kamer jest nie tylko nadawany na żywo, ale również zapisywany w archiwum. Obchód pracownika ochrony w tym wypadku nie jest konieczny. Co ważne, aplikacja, która skonfigurowana jest z systemem, umożliwia oglądanie obrazu z kamer na telefonie – w każdym miejscu i o każdej porze.

Mobilny monitoring – dla kogo?

Zastosowanie rozwiązania, jakim jest wieża monitorująca, jest bardzo szerokie. Mobilny system monitoringu sprawdzi się na terenie o większej powierzchni, gdzie konieczne jest wdrożenie środków zabezpieczających przed działaniem osób niepowołanych, zniszczeniem lub kradzieżą własności. Wieżę postawić można m.in. na placu budowy, terenie leśnym, na jakim toczą się prace, na lotnisku, w porcie, na obszarze obiektów wojskowych, na stadionie, na terenie zakładów przemysłowych, w gospodarstwach i wielu innych miejscach. Mobilny monitoring wizyjny jest najczęściej wykorzystywany tymczasowo, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać go w dowolny sposób – również stale. Produkowany z dbałością o szczegóły, z bardzo wytrzymałych materiałów i w oparciu o najnowocześniejsze technologie, posłuży przez długi czas niezależnie od warunków, zapewniając ochronę w wymagających tego miejscach.

Mobilny punkt monitoringu – gdzie zwrócić się o pomoc w doborze i montażu sprzętu?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: najlepszym wyjściem jest skierowanie się do profesjonalnej firmy, która zajmuje się systemami zabezpieczeń i ma nie tylko duże doświadczenie w ich instalacji, ale również wiedzę na temat tego, co na bieżąco pojawia się na rynku. Taką firmą jest z pewnością NEXEON, działający w branży od lat i cieszący się pozytywnymi opiniami klientów. Firma świadczy kompleksowe usługi w zakresie doradztwa, projektowania, montażu i serwisowania urządzeń i systemów zabezpieczeń. Mobilny monitoring znajduje się na długiej liście usług, znajdujących się w obrębie działania tej firmy. Po zapoznaniu się z potrzebami i oczekiwaniami klienta doradca szuka najlepszego rozwiązania, dobiera odpowiedni sprzęt i projektuje system tak, by spełnił swoje zadania. Sprawdzona ekipa specjalistów przeprowadza montaż i konfiguruje całość, jednocześnie zapoznając użytkowników ze sposobem jej działania.

Szukając alternatywnych, nowoczesnych metod ochrony nieruchomości, warto wesprzeć się nowoczesnymi technologiami. Wieża mobilna CCTV jest jedną z nich!

Zobacz także:
nasi klienci
ODDZIAŁ WROCŁAW
 • +48 570 533 533
 • info@nexeon.pl
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE
NEXEON
 • INFO@NEXEON.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961579620
  REGON: 380761954
  KRS: 0000739718
NEXEON SECURITY
 • INFO@NEXEONSECURITY.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961605642
  REGON: 389706359
  KRS: 0000916302
NEXEON ENERGY
 • INFO@NEXEONENERGY.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8992808872
  REGON: 366522479
  KRS: 0000662630
NEXEON SOLAR
 • INFO@NEXEONSOLAR.PL
 • UL. WSPÓLNA 2
  55-040 KUKLICE

  NIP: 8961605665
  REGON: 389719592
  KRS: 0000916637