Loading...

Z NAMI POCZUJESZ SIĘ BEZPIECZNIE

NEXEON SECURITY - instalacje teletechniczne

Wieloletnie doświadczenie i najwyższe standardy pozwalają zaoferować usługi związane z automatyzacją i zabezpieczeniem firm i domów.

Kompleksowe usługi dla instalacji teletechnicznych - doradztwo, projektowanie, wdrożenie i serwis

DORADZAMY, ANALIZUJEMY POTRZEBY, PRZYGOTOWUJEMY PROPOZYCJĘ I KOSZTORYS. PROJEKTUJEMY, OPRACOWUJEMY SZCZEGÓŁOWĄ KONCEPCJĘ ORAZ PROJEKT WYKONAWCZY DLA INSTALACJI TELETECHNICZNYCH, PROWADZIMY STAŁY NADZÓR NAD INWESTYCJĄ. WDRAŻAMY, ZAPEWNIAMY PEŁNĄ LOGISTYKĘ ZWIĄZANĄ Z DOSTAWAMI PODZESPOŁÓW POTRZEBNYCH DO KONKRETNEJ INSTALACJI TELETECHNICZNEJ, WYKONUJEMY TRASY KABLOWE I INSTALUJEMY POTRZEBNE KOMPONENTY. PROGRAMUJEMY, TESTUJEMY I URUCHAMIAMY SYSTEM. TWORZYMY INSTRUKCJĘ OBSŁUGI I SZKOLIMY PERSONEL DO JEGO UŻYTKOWANIA. ASYSTUJEMY PODCZAS ODBIORÓW. SERWISUJEMY, ZAPEWNIAMY PEŁNĄ OPIEKĘ GWARANCYJNĄ I POGWARANCYJNĄ. WYKONUJEMY KONIECZNE PRZEGLĄDY OKRESOWE. ZAPEWNIAMY BEZAWARYJNOŚĆ I CIĄGŁOŚĆ W DZIAŁANIU SYSTEMÓW. ZAWSZE OPIERAMY SIĘ NA NAJNOWSZYCH ROZWIĄZANIACH DZIĘKI CZEMU INSTALACJE TELETECHNICZNE SĄ ZAWSZE KROK PRZED INNYMI.

Dla wszystkich instalacji teletechnicznych wykonujemy pełną dokumentację projektową, opierając się na aktualnych przepisach i wieloletnim doświadczeniu. To dzięki temu proces instalacji przebiega bezproblemowo. Po zakończonej instalacji przygotowujemy pełną dokumentację powykonawczą i niezbędne dokumenty do jej użytkowania. Tworzymy instrukcje obsługi i prowadzimy szkolenie personelu.

Benefity

różne zagrożenia
różne zagrożenia

pełne bezpieczeństwo
POŻAROWE, WŁAMANIOWE,
PRZESYŁU DANYCH

technologia
technologia

niezawodność
W DZIAŁANIU

wsparcie
wsparcie

KOMPLEKSOWA OBSŁUGA
OPIEKA POSPRZEDAŻOWA

finansowanie
finansowanie

WSPARCIE
W ZAKRESIE FINASOWANIA

DOWIEDZ SIĘ JAK DZIAŁAMY

POZNAJ JAKOŚC NASZEJ PRACY

JESTEŚMY DOSTĘPNI DLA CIEBIE 24/7
ŚWIADCZYMY USŁUGI W POLSCE I EUROPIE

Systemy sygnalizacji pożaru (SSP)

Projekt i instalacja systemów sygnalizacji pożaru to klucz do bezpieczeństwa. Pożar wykrywany jest w zarodku, a informacja dociera błyskawicznie do odpowiednich służb.

Każdy system dedykowany jest do konkretnego typu obiektu, dlatego nasi specjaliści dobiorą odpowiedni osprzęt który pozwoli najlepiej zabezpieczyć inwestycję. Montujemy nasze systemy SSP w hotelach, szpitalach, centrach handlowych i usługowych, fabrykach, biurowcach, w budynkach mieszkalnych oraz innych, które tego wymagają.

Konieczność montażu systemu sygnalizacji pożaru wynika wprost z Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.

Przy każdym odbiorze SSP asystujemy. Przeprowadzamy szkolenia obsługi. Systemy wdrażamy na etapie budowy obiektów jak i w już istniejących budynkach. Zapewniamy konieczne przeglądy okresowe instalacji.

Systemy sterowania oddymianiem

Jeśli zarządzasz budynkiem, w którym konieczny jest montaż systemu oddymiania lub chcesz zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców lub swoich pracowników, nasi specjaliści dobiorą najlepszą technologię, a certyfikowani instalatorzy wykonają jego montaż. Systemy sterowania oddymianiem są jedną z części instalacji przeciwpożarowej montowanej w budynkach. Z zasady działania możemy podzielić je na pneumatyczne i elektryczne systemy sterowania.

Na etapie projektu dobieramy odpowiedni system kierując się zawsze najwyższą niezawodnością i dopasowaniem do typu obiektu.

Pneumatyczne systemy sterowania stosowane są głównie w halach magazynowych i obiektach przemysłowych.

Elektryczne systemy sterowania montujemy głownie na klatkach schodowych budynków mieszkalnych i biurowych oraz w galeriach handlowych.

System oddymiania uruchamia się automatycznie po wykryciu zagrożenia pożarowego w celu przewietrzenia pomieszczeń z trujących gazów oraz obniżeniu temperatury w budynku. Można go również zintegrować z centralą pogodową, co zapewni w upalnie dni naturalne przewietrzanie obiektu.

Dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO)

Wykonujemy kompleksowe instalacje dźwiękowych systemów DSO we wszystkich typach obiektów wymienionych w rozporządzeniu w sprawie ochrony przeciwpożarowej. Prace rozpoczynamy od projektu. Pamiętając, że proces ewakuacji odbywa się sprawnie dzięki wydawanym komunikatom głosowym, precyzyjnie dopasowujemy go do obiektu. Cała instalacja rozgłosowa podlega próbom i obowiązkowym przeglądom. Zapewniamy wyłącznie certyfikowane rozwiązania i szybki serwis.

System detekcji gazów

Wykonujemy instalację systemów detekcji gazów toksycznych i wybuchowych wszędzie tam gdzie istnieje możliwość pojawienia się niebezpiecznych stężeń gazów. Głównym założeniem takich systemów jest wykrywanie zagrożeń w jak najwcześniejszym stadium. Dlatego nasi specjaliści poprowadzą cały proces tworzenia systemu od etapu projektowego przez certyfikowany montaż po okresowe przeglądy i konieczny serwis. Obsługujemy hale produkcyjne, hotele, parkingi podziemne, kotłownie, oczyszczalnie ścieków i inne obiekty które wymagają

Systemy sygnalizacji włamań i napadu (SSWiN)

Alarmowe system antywłamaniowe, to najczęściej montowane zabezpieczenie przed intruzem w naszym domu, w firmie czy instytucji. To dzięki niemu w razie włamania czy napadu informowana jest grupa interwencyjna oraz właściciele budynku. Już samo wykrycie przez system sygnalizacji naruszenia zniechęca intruza do kradzieży, jak również pozwala na jego ujęcie oraz minimalizację strat.

Systemy sygnalizacji włamań i napadu jakim jest alarm montujemy w dowolnych budynkach, począwszy od zabudowy jednorodzinnej, przez biurowce, po hale produkcyjne. Wykonujemy również zabezpieczenia części zewnętrznych - placów składowych, parkingów, budów.

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na optymalny dobór sprzętu i odpowiednie dopasowanie stref, a tym samym pozwala jednym systemem zabezpieczyć duży obiekt. Instalujemy podzespoły czołowych producentów takich jak SATEL, ROPAM, DSC, JABLOTRON, TEXECOM, BOSH.

systemy telewizji dozorowej (CCTV) - monitoring

System telewizji dozorowanej, potocznie zwanej monitoringiem, zapewnia ochronę przed złodziejem i pozwala na kontrolę procesów w firmie. Dobrze zbudowany system monitoringu wizyjnego minimalizuje konieczność zatrudniania stróży.

Obecna technologia i analityka obrazu połączona z innymi systemami zabezpieczeń pozwala na natychmiastową identyfikację zagrożenia, sczytywanie tablic rejestracyjnych, rozpoznawanie pozostawionych przedmiotów, jak również może rejestrować statystykę wejść. Każdy system tworzymy zgodnie z oczekiwaniami inwestora, w ten sposób możemy zabezpieczyć zarówno dom jak i wielki magazyn, a technologia sieciowa pozwala zbudować rozległe systemy monitoringu. dzięki przesyłowi obrazu w jakości 4K dostrzeżemy najmniejszy szczegół zarówno w dziej jak i w nocy. Do instalacji wykorzystujemy tylko sprzęt renomowanych producentów BCS, BOSH, HIKVISION, DAHUA.

Okablowanie strukturalne (LAN)

Przesył danych to obecnie podstawa prowadzenia firmy. Dzięki dobrze wykonanej instalacji okablowania strukturalnego oszczędzamy czas i pieniądze. Nasze sieci informatyczne to szybki i niezawodny przesył informacji. Wykonujemy instalacje w technologii dopasowanej do potrzeb inwestora - LAN lub światłowodowej, jak również rozbudowujemy już istniejące.

Obsługujemy biurowce, hale produkcyjne, magazyny, uczelnie, markety. Wykonujemy instalacje kompleksowo od serwerowni do użytkownika końcowego, prowadząc przewody w istniejących trasach kablowych jak również wykonujemy własne. Wykorzystujemy najnowszą technologię dostarczaną przez najlepszych producentów.

System kontroli dostępu (KD)

Głównym zadaniem systemu kontroli dostępu jest ograniczenie możliwości wejścia do danej strefy osobą niepożądanym. Dzięki kontroli dostępu możemy nadać uprawnienia wejścia konkretnej osobie do konkretnego pomieszczenia. Pozwala to również na monitorowanie kto i w jakim momencie wchodził lub wychodził z obszaru objętego systemem. Przy pomocy kart czy kodów dostępu możemy otwierać drzwi, bramy, szlabany. Administrator może czasowo wyłączyć możliwość korzystania z obszaru konkretnym osobą lub zablokować go trwale.

Projektujemy i instalujemy system kontroli dostępu z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, integrujemy z innymi systemami jak system alarmowy, system przeciwpożarowy, monitoringowy czy RCP. Dzięki temu Twoja firma stanie się zautomatyzowana i wydajna, a Ty będziesz miał większą kontrolę nad czasem i sposobem wykonywanej pracy. Kontrole dostępu realizujemy przy użyciu sprzętu czołowych producentów ROGER, ACCO, SATEL.

System rejestracji czasu pracy

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy zarefować system RCP na miarę potrzeb danej firmy czy instytucji. Odpowiednio dobrany i zintegrowany system rejestracji czasu pracy pozwala na efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi i mocno odciąża dział kadr. Wraz z kontrolą dostępu zapewnia bezpieczeństwo i pełną informację o przepływie pracowników wewnątrz firmy.

Każdą instalację rozpoczynamy od dokładnej analizy obecnie używanych programów kadrowych oraz potrzeb klienta. Przygotowujemy kompleksowy projekt wraz z integracją. Instalację możemy wdrożyć na obecnie posiadanej sieci LAN lub wykonać całkowicie nową. Oferujemy wybór metody autoryzacji - karta, pin, odcisk palca, rozpoznawanie twarzy. Korzystamy ze sprzętu najwyższej klasy renomowanych marek.

System audiowizualny (AV)

Tworzymy i realizujemy kompleksowo systemy audiowizualne, poprzez dobór odpowiedniego sprzętu oraz instalację na najwyższym poziomie, dzięki czemu twoja sala konferencyjna będzie wizytówką firmy. Wdrażamy systemy AV dla wszystkich branż i typów obiektów.

Nasz system audiowizualny umożliwia interakcję ze słuchaczami, daje wspaniałą jakość dźwięku i obrazu.

Realizujemy montaż rzutników, ekranów, pulpitów konferencyjnych, nagłośnienia, systemów dystrybucji tłumaczeń wyposażamy sale konferencyjne, poczekalnie, muzea, aule wykładowe, stoiska targowe, galerie handlowe.

nasi klienci
ODDZIAŁ WROCŁAW
NEXEON
 • INFO@NEXEON.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8961579620
  REGON: 380761954
  KRS: 0000739718
NEXEON SECURITY
 • INFO@NEXEONSECURITY.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8961605642
  REGON: 389706359
  KRS: 0000916302
NEXEON ENERGY
 • INFO@NEXEONENERGY.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8992808872
  REGON: 366522479
  KRS: 0000662630
NEXEON SOLAR
 • INFO@NEXEONSOLAR.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8961605665
  REGON: 389719592
  KRS: 0000916637