Loading...

NEXEON SECURITY

DETEKTORY GAZÓW PALNYCH

WŁAŚCICIELE ZAKŁADÓW PRODUKCYJNYCH ZOBOWIĄZANI SĄ DO INSTALACJI SYSTEMÓW, KTÓRE ZAPEWNIĄ BEZPIECZEŃSTWO PRACUJĄCYM W NICH LUDZIOM. DOTYCZY TO PRZEDE WSZYSTKIM TYCH GAŁĘZI PRZEMYSŁU, KTÓRYCH FUNKCJONOWANIE JEST ZWIĄZANE Z SUBSTANCJAMI ZAGRAŻAJĄCYMI ŻYCIU, NP. GAZAMI TOKSYCZNYMI ALBO PALNYMI. DETEKTORY GAZU SĄ W TAKICH PRZYPADKACH KONIECZNOŚCIĄ.

DETEKTORY GAZU – KIEDY SĄ NIEZBĘDNE?

AKTY PRAWNE, W TYM PRZEDE WSZYSTKIM ROZPORZĄDZENIE MINISTERIALNE DOTYCZĄCE OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ OBIEKTÓW BUDOWLANYCH, NAKŁADAJĄ NA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW OBOWIĄZEK MONTAŻU SYSTEMÓW ZABEZPIECZAJĄCYCH, KTÓRE MINIMALIZUJĄ ZAGROŻENIE WYBUCHEM, A CO ZA TYM IDZIE – ZAPEWNIAJĄ BEZPIECZEŃSTWO OSOBOM PRZEBYWAJĄCYM NA TERENIE NIERUCHOMOŚCI. TEGO RODZAJU SYSTEMY MOGĄ SKŁADAĆ SIĘ Z WIELU ELEMENTÓW. STANDARDEM SĄ MIĘDZY INNYMI PROFESJONALNE DETEKTORY GAZU, KTÓRE PRZESYŁAJĄ WIARYGODNĄ INFORMACJĘ NA TEMAT STĘŻENIA SUBSTANCJI GAZOWYCH. POPRAWNIE ZAINSTALOWANY I SKALIBROWANY DETEKTOR NIESZCZELNOŚCI GAZU POZWALA SZYBKO UZYSKAĆ WIEDZĘ NAWET O MINIMALNYM WYCIEKU. INFORMACJA TA PRZESYŁANA JEST DO SYGNALIZATORÓW WZBUDZAJĄCYCH ALARM, DZIĘKI CZEMU MOŻNA PODJĄĆ ODPOWIEDNIE CZYNNOŚCI, ZAPEWNIAJĄCE BEZPIECZEŃSTWO. SPRAWNA EWAKUACJA I SPROWADZENIE POMOCY TO REALNA OCHRONA W SYTUACJI ZAGROŻENIA.

PROFESJONALNE DETEKTORY GAZU – JAK DZIAŁAJĄ?

DETEKTORY GAZU TO NIEWIELKIE URZĄDZENIA, KTÓRE PEŁNIĄ ROLĘ CZUJNIKÓW SŁUŻĄCYCH DO POMIARU SUBSTANCJI GAZOWYCH. MAJĄ SZEROKIE ZASTOSOWANIE MIĘDZY INNYMI W ZAKŁADACH PRODUKCYJNYCH I KOPALNIACH. W ZALEŻNOŚCI OD RODZAJU URZĄDZENIA, JEDEN DETEKTOR MOŻE WYKRYWAĆ NAWET KILKA RODZAJÓW GAZÓW. WSZYSTKO ZA SPRAWĄ WBUDOWANYCH SENSORÓW, KTÓRE ODNOTOWUJĄJUŻ CHOĆBY MINIMALNĄ ILOŚĆ SZKODLIWYCH SUBSTANCJI. ELEMENTEM TYCH URZĄDZEŃ SĄ TEŻ CZUJNIKI TEMPERATURY. JEST TO NIEZWYKLE WAŻNE, PONIEWAŻ GAZY PALNE W KONTAKCIE Z WYSOKĄ TEMPERATURĄ ULEGAJĄ REAKCJI SPALANIA, CO STANOWI POWAŻNE NIEBEZPIECZEŃSTWO DLA OTOCZENIA. OBECNIE NA RYNKU DOSTĘPNYCH JEST KILKA TYPÓW TEGO RODZAJU URZĄDZEŃ: ELEKTROCHEMICZNE, KATALITYCZNE, PÓŁPRZEWODNIKOWE ORAZ INFRARED, CZYLI DZIAŁAJĄCE NA PODCZERWIEŃ. POSZCZEGÓLNE MODELE RÓŻNIĄ SIĘ OD SIEBIE PARAMETRAMI I WŁAŚCIWOŚCIAMI. PROFESJONALNE DETEKTORY GAZU MUSZĄ BYĆ KOMPATYBILNE Z INNYMI CZĘŚCIAMI SYSTEMU, W TYM Z MODUŁAMI STERUJĄCYMI, KTÓRE ODPOWIADAJĄ ZA ICH ZASILANIE, A TAKŻE OBIÓR, ANALIZĘ I PRZECHOWYWANIE DANYCH. TO WŁAŚNIE MODUŁY STERUJĄCE PRZESYŁAJĄ SYGNAŁY ALARMOWE.

DETEKTORY GAZU PALNEGO – NASZA OFERTA


OD WIELU LAT ZAJMUJEMY SIĘ PROJEKTOWANIEM, INSTALACJĄ I KALIBRACJĄ RÓŻNYCH SYSTEMÓW ZABEZPIECZEŃ DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH, FIRM ORAZ DUŻYCH ZAKŁADÓW PRODUKCYJNYCH. W NASZEJ OFERCIE NIE ZABRAKŁO RÓWNIEŻ SYSTEMÓW DETEKCJI GAZÓW I DETEKTORÓW SUBSTANCJI GAZOWYCH, KTÓRE SĄ ICH NIEODŁĄCZNYM ELEMENTEM. PROPONUJEMY KOMPLEKSOWĄ USŁUGĘ, NA KTÓRĄ SKŁADA SIĘ ZARÓWNO WYKONANIE PROJEKTU, KTÓRY ZGODNY JEST Z PRZEPISAMI, WYTYCZNYMI KLIENTA I MOŻLIWOŚCIAMI TECHNICZNYMI BUDYNKU, JAK I DOBÓR URZĄDZEŃ ORAZ ICH MONTAŻ I KONFIGURACJA. ZDAJĄC SOBIE SPRAWĘ Z FAKTU, ŻE WSZYSTKIE SYSTEMY I SPRZĘTY MOGĄ PO CZASIE ULEC DROBNYM USTERKOM WYNIKAJĄCYM Z EKSPLOATACJI, A TYM SAMYM NIE SPEŁNIAĆ SWOJEGO PODSTAWOWEGO ZADANIA, OFERUJEMY TAKŻE ICH SERWIS. WARTO PRZY TYM PODKREŚLIĆ, ŻE NIE TYLKO TESTUJEMY SPRAWNOŚĆ SYSTEMU I DOKONUJEMY PRZEGLĄDU KAŻDEGO ELEMENTU, ALE W RAZIE WYKRYCIA NIEPRAWIDŁOWOŚCI, PRZEPROWADZAMY KONIECZNĄ NAPRAWĘ LUB WYMIANĘ NIEDZIAŁAJĄCYCH PODZESPOŁÓW. JESTEŚMY TEŻ NA BIEŻĄCO Z NOWOŚCIAMI, KTÓRE POJAWIAJĄ SIĘ NA RYNKU. STAWIAMY ZAWSZE NA NOWOCZESNE I NAJBARDZIEJ EFEKTYWNE ROZWIĄZANIA. PODSUMOWUJĄC, WIEMY JAK WAŻNE JEST BEZPIECZEŃSTWO, DLATEGO REALIZUJĄC KAŻDE ZLECENIE, DOKŁADAMY WSZELKICH STARAŃ, ABY USŁUGA WYKONANA BYŁA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE I ZGODNIE ZE STANDARDAMI.

DETEKTORY GAZU MUSZĄ BYĆ INSTALOWANE WSZĘDZIE, GDZIE POJAWIA SIĘ ZAGROŻENIE WYCIEKU GAZU PALNEGO, KTÓRY W OKREŚLONYCH WARUNKACH, PRZY WYSOKIEJ TEMPERATURZE, GROZI WYBUCHEM. DOBÓR WYSOKIEJ JAKOŚCI URZĄDZEŃ NIE JEST JEDNAK WYSTARCZAJĄCY DLA ZAPEWNIENIA WŁAŚCIWEJ OCHRONY. KLUCZOWA JEST KALIBRACJA MIERNIKÓW ORAZ OKRESOWY SERWIS, ELIMINUJĄCY EWENTUALNE USTERKI.

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY. W RAZIE PYTAŃ I WĄTPLIWOŚCI – ZACHĘCAMY DO KONTAKTU!

#Wroclaw #detektroygazowpalnych

DOWIEDZ SIĘ JAK DZIAŁAMY

POZNAJ JAKOŚC NASZEJ PRACY

nasi klienci
ODDZIAŁ WROCŁAW
NEXEON
 • INFO@NEXEON.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8961579620
  REGON: 380761954
  KRS: 0000739718
NEXEON SECURITY
 • INFO@NEXEONSECURITY.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8961605642
  REGON: 389706359
  KRS: 0000916302
NEXEON ENERGY
 • INFO@NEXEONENERGY.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8992808872
  REGON: 366522479
  KRS: 0000662630
NEXEON SOLAR
 • INFO@NEXEONSOLAR.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8961605665
  REGON: 389719592
  KRS: 0000916637