Loading...

NEXEON SECURITY

MONITORING W SZKOLE

W dzisiejszych czasach, gdy bezpieczeństwo dzieci jest jednym z najważniejszych priorytetów, monitoring w szkole staje się normą, a nie wyjątkiem. Stanowi bardzo skuteczny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa uczniów i pracowników. Pomaga również chronić sprzęt i mienie instytucji. Co więcej, pozwala na szybkie reagowanie w sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych, takich jak wtargnięcie na teren szkoły osób nieupoważnionych, wybuch pożaru czy wyciek gazu. Monitoring wizyjny w szkole zapobiega również kradzieżom, bójkom, popełnianiu wykroczeń przez uczniów lub nadużywaniu uprawnień ze strony nauczycieli. Choć nie jest obowiązkowy, coraz częściej traktuje się go jako normę i rozwiązanie niezbędne dla poczucia bezpieczeństwa uczniów, ich rodziców oraz opiekunów.

Monitoring wizyjny w szkole – o czym należy pamiętać?

Monitoring szkoły niesie za sobą wiele korzyści. Należy jednak pamiętać, że jego użycie reguluje szereg przepisów prawnych. Zgodnie z nimi decyzję o założeniu monitoringu podejmuje dyrektor szkoły lub placówki oświatowej. Uczniowie i pracownicy szkoły muszą zostać o niej poinformowani na 14 dni przed planowaną instalacją. Co więcej, kamery monitoringu mogą działać wyłącznie w celu zwiększenia bezpieczeństwa uczniów i pracowników oraz ochrony mienia szkoły. Nie można używać ich do kontroli metodyki czy efektywności pracy nauczycieli.

Monitoring w szkole. Gdzie mogą być zainstalowane kamery?

Bardzo istotnym aspektem montażu monitoringu w szkole jest samo rozmieszczenie kamer. Przepisy zabraniają instalacji monitoringu w klasach, łazienkach, szatniach, przebieralniach, pokojach nauczycielskich oraz innych pomieszczeniach, gdzie odbywają się zajęcia lub udzielana jest pomoc medyczna i psychologiczna. Kamerą warto natomiast objąć strefy, takie jak korytarz szkolny, parking, podwórze i teren otaczający placówkę. Należy przy tym pamiętać, że obszary objęte monitoringiem muszą być wyraźnie oznaczone graficznie.

W przypadku decyzji o zainstalowaniu systemów CCTV w szkole ważne jest, aby wybrać odpowiedni system, który najlepiej spełni oczekiwania i potrzeby danej placówki oświatowej.

Planując instalacje teletechniczne monitoringu w szkole, bardzo ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na miejsca, które będą objęte monitoringiem. Sieć kamer powinna obejmować miejsca szczególnie narażone na różnego rodzaju incydenty, ale jednocześnie przestrzegać prawa do prywatności uczniów i pracowników szkoły. Dlatego przy projektowaniu systemów CCTV istotne jest, aby dostosować je do specyfiki danego budynku oraz potrzeb bezpieczeństwa. Zapewnia to najwyższą skuteczność monitoringu wizyjnego w szkole.


Jeżeli szukasz firmy, która pomoże zapewnić bezpieczeństwo w Twojej szkole, zaufaj NEXEON! Gwarantujemy szybkie i sprawne projektowanie systemów CCTV, montaż monitoringu oraz pomoc w doborze najlepszego sprzętu dla Twojej placówki. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie telewizji przemysłowej i oferujemy pełen zakres usług związanych z monitoringiem w szkole.

#Wroclaw #sprzatanie

DOWIEDZ SIĘ JAK DZIAŁAMY

POZNAJ JAKOŚC NASZEJ PRACY

nasi klienci
ODDZIAŁ WROCŁAW
NEXEON
 • INFO@NEXEON.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8961579620
  REGON: 380761954
  KRS: 0000739718
NEXEON SECURITY
 • INFO@NEXEONSECURITY.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8961605642
  REGON: 389706359
  KRS: 0000916302
NEXEON ENERGY
 • INFO@NEXEONENERGY.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8992808872
  REGON: 366522479
  KRS: 0000662630
NEXEON SOLAR
 • INFO@NEXEONSOLAR.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8961605665
  REGON: 389719592
  KRS: 0000916637