Loading...

NEXEON SECURITY

MONITORING PRZEMYSŁOWY

Telewizja przemysłowa (CCTV – ang. Closed Circuit Television) to podstawa systemu, który umożliwia całodobowy monitoring wizyjny za pomocą jednej lub wielu kamer jednocześnie. Służy przede wszystkim do zwiększenia bezpieczeństwa na obserwowanym terenie i posiada bardzo szerokie zastosowanie. Używa się go do monitoringu najróżniejszych obiektów – od domów prywatnych, po centra handlowe czy nawet ulice. Rozwiązanie to skutecznie zwiększa poziom bezpieczeństwa osób oraz mienia znajdujących się na monitorowanym terenie. Może wykorzystywać różne technologie, a przede wszystkim: kamery IP, HD-CVI, AHD i HD-TVI. Każda z nich posiada swoje unikalne cechy i przystosowana jest do różnych zastosowań. Systemy telewizji przemysłowej wykorzystują kamery, które są idealnie dopasowane do potrzeb i wymagań klienta – dzięki temu zapewniony jest najwyższy poziom ochrony.

System monitoringu przemysłowego – elementy i działanie

Monitoring przemysłowy bezprzewodowy składa się najczęściej z takich elementów, jak:

 • kamera przemysłowa;
 • serwer wideo;
 • rejestrator wideo lub cyfrowy rejestrator wideo;
 • centrum monitoringu;
 • klawiatura sterująca.

To właśnie te podzespoły całego systemu CCTV umożliwiają odczytywanie obrazu i przesyłanie go do centrali, z której personel monitorujący obserwuje rejestrowane zdarzenia, a następnie podejmuje na ich podstawie konieczne działania. Cały system telewizji przemysłowej CCTV może być dowolnie modyfikowany i zintegrowany z innymi modułami bezpieczeństwa w budynku. Od zwykłej telewizji różni się tym, że obraz z kamer jest przesyłany (przez kabel lub drogą radiową) tylko do konkretnego centrum monitoringu, a nie do nieograniczonej liczby odbiorników.

Po co nam telewizja przemysłowa CCTV?

Telewizja przemysłowa CCTV to skuteczne narzędzie w prewencji oraz zwalczaniu przestępstw. Dzięki niej możliwe jest identyfikowanie osób oraz zdarzeń na terenie objętym monitoringiem. Jest to nieocenione źródło informacji w przypadku prowadzenia dochodzeń, co powoduje, że jest on coraz częściej wykorzystywany przez służby porządkowe i sądownicze.

Zalety telewizji przemysłowej – monitoring 

Instalacja kamer przemysłowych niesie ze sobą szereg korzyści, z których najważniejszą jest zwiększona ochrona obserwowanego obiektu. Przyczynia się do ograniczenia sytuacji potencjalnie niebezpiecznych dla zdrowia i życia osób funkcjonujących na terenie objętym kontrolą. Warto także wspomnieć, iż monitoring jest łatwy w obsłudze, a zapisane dane są przechowywane w bezpieczny i łatwy do odczytu sposób. Instalacje teletechniczne mają taką korzyść, że można z nich korzystać z dowolnego miejsca na świecie, co daje ogromną swobodę i komfort. Jeśli zastanawiasz się, czy to rozwiązanie dla Ciebie, skontaktuj się ze specjalistami z Nexeon. Nasi fachowcy doradzą Ci w kwestii optymalnego rozwiązania, pomogą w wyborze poszczególnych elementów, a także przeprowadzą instalację monitoringu po uprzednim zaprojektowaniu systemów CCTV dopasowanych do obszaru i Twoich indywidualnych potrzeb. W miarę użytkowania – nasi specjaliści zapewniają także regularne kontrole i serwis.

DOWIEDZ SIĘ JAK DZIAŁAMY

POZNAJ JAKOŚC NASZEJ PRACY

nasi klienci
ODDZIAŁ WROCŁAW
NEXEON
 • INFO@NEXEON.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8961579620
  REGON: 380761954
  KRS: 0000739718
NEXEON SECURITY
 • INFO@NEXEONSECURITY.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8961605642
  REGON: 389706359
  KRS: 0000916302
NEXEON ENERGY
 • INFO@NEXEONENERGY.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8992808872
  REGON: 366522479
  KRS: 0000662630
NEXEON SOLAR
 • INFO@NEXEONSOLAR.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8961605665
  REGON: 389719592
  KRS: 0000916637