Loading...

NEXEON SECURITY

SYSTEM KONTROLI DOSTĘPU (KD)

SYSTEM KONTROLI DOSTĘPU SKD STANOWI WAŻNY RODZAJ ZABEZPIECZENIA, KTÓRY JEST CORAZ POWSZECHNIEJ STOSOWANY W OBIEKTACH O RÓŻNYM CHARAKTERZE. TECHNOLOGIA SKUTECZNIE OGRANICZA DOSTĘP DO POSZCZEGÓLNYCH POMIESZCZEŃ OSOBOM NIEPOŻĄDANYM.

SYSTEMY SKD – W JAKI SPOSÓB DZIAŁAJĄ?

SYSTEMY KONTROLI DOSTĘPU WYKAZUJĄ BEZPOŚREDNI WPŁYW NA POZIOM BEZPIECZEŃSTWA W DANYM OBIEKCIE. JEGO GŁÓWNYM ZADANIEM JEST DOPILNOWANIE, ABY DO KONKRETNYCH POMIESZCZEŃ MIAŁY MOŻLIWOŚĆ WEJŚCIA TYLKO POSZCZEGÓLNE OSOBY. KONTROLA DOSTĘPU MOŻE ZOSTAĆ RÓWNIEŻ WYKORZYSTANA W CELU ZARZĄDZANIA BRAMĄ LUB SZLABANEM PARKINGOWYM. DUŻĄ ZALETĄ SYSTEMU JEST MONITOROWANIE, JAKIE OSOBY ORAZ W JAKIM CZASIE ZDECYDOWAŁY SIĘ WEJŚĆ NA TEREN OBJĘTY KONTROLĄ. ADMINISTRATOR MOŻE STALE ZARZĄDZAĆ PRACĄ SKD, DZIĘKI CZEMU MA DOSTĘP DO TAKICH FUNKCJI, JAK NP. CZASOWA LUB CAŁKOWITA BLOKADA MOŻLIWOŚCI WEJŚCIA DO POMIESZCZEŃ PRZEZ KONKRETNE OSOBY.

SYSTEMY KONTROLI DOSTĘPU – RODZAJE
ELEKTRONICZNE SYSTEMY KONTROLI DOSTĘPU MOGĄ WYKORZYSTYWAĆ RÓŻNE RODZAJE ZABEZPIECZEŃ. NAJPOPULARNIEJSZYM ROZWIĄZANIEM SĄ KARTY (NP. PLASTIKOWE, MAGNETYCZNE LUB CHIPOWE), ZA KTÓRYCH POMOCĄ OSOBA POWOŁANA JEST W STANIE UZYSKAĆ DOSTĘP DO OKREŚLONEGO MIEJSCA. DRUGIM NAJPOWSZECHNIEJSZYM SPOSOBEM STRZEŻENIA MIEJSC SĄ SYSTEMY SKD, KTÓRE WYKORZYSTUJĄ HASŁA LUB KODY PIN. NAJBARDZIEJ ZAAWANSOWANE TECHNOLOGICZNIE ROZWIĄZANIA SĄ OPARTE NATOMIAST NA BIOMETRII. W TYM PRZYPADKU POMIESZCZENIE MOŻNA ODBLOKOWAĆ ZA POMOCĄ NP. ODCISKU PALCA LUB SIATKÓWKI OKA. JEST TO ZDECYDOWANIE NAJSKUTECZNIEJSZY RODZAJ OCHRONY.

GDZIE NAJCZĘŚCIEJ SĄ WYKORZYSTYWANE SYSTEMY SKD?
KONTROLA DOSTĘPU JEST NIEZWYKLE PRZYDATNA ZARÓWNO W DUŻYCH, JAK I MNIEJSZYCH FIRMACH. DZIĘKI TEMU MOŻNA ZADBAĆ NP. O TO, BY DO WAŻNYCH DOKUMENTÓW MIAŁY DOSTĘP TYLKO I WYŁĄCZNIE OSOBY UPOWAŻNIONE. Z TEGO POWODU SYSTEMY SKD SĄ POWSZECHNIE INSTALOWANE W GABINETACH SZEFÓW ORAZ PREZESÓW, A NAWET W POSZCZEGÓLNYCH SZAFKACH. CO WIĘCEJ, TECHNOLOGIA TA JEST BARDZO POPULARNA W WIELU HOTELACH. TO WŁAŚNIE DZIĘKI TEMU ROZWIĄZANIU GOŚCIE MAJĄ DOSTĘP DO SWOICH POKOI PRZY UŻYCIU KART. ZWIĘKSZA TO ZARÓWNO POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA, JAK I KOMFORTU.

SYSTEMY SKD – NEXEON
ZAJMUJEMY SIĘ PROJEKTOWANIEM I INSTALACJĄ SYSTEMÓW SKD, ZACHOWUJĄC NIEZBĘDNE STANDARDY BEZPIECZEŃSTWA. KONTROLA DOSTĘPU MOŻE ZOSTAĆ PRZEZ NAS ZINTEGROWANA NP. Z SYSTEMEM POŻAROWYM, ALARMOWYM, MONITORINGOWYM ORAZ RCP. NASZĄ PRACĘ WYKONUJEMY, UŻYWAJĄC SPRZĘTU CZOŁOWYCH PRODUCENTÓW: ACCO, SATEL I ROGER. KORZYSTAJĄC Z NASZYCH USŁUG MOŻESZ BYĆ PEWNY, ŻE WSPÓŁPRACA Z NAMI PRZEBIEGNIE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE.

FAQ

JAKIE SĄ ZALETY SYSTEMÓW KONTROLI DOSTĘPU DLA FIRM?
ZALETAMI SYSTEMÓW KONTROLI DOSTĘPU DLA FIRM SĄ POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA W OBIEKCIE, MOŻLIWOŚĆ DOPILNOWANIA, ABY DO KONKRETNYCH POMIESZCZEŃ MIAŁY DOSTĘP TYLKO UPOWAŻNIONE OSOBY, ORAZ MONITOROWANIE OSÓB WCHODZĄCYCH NA TEREN OBJĘTY KONTROLĄ.

JAKIE SĄ RODZAJE ELEKTRONICZNYCH SYSTEMÓW KONTROLI DOSTĘPU?
ELEKTRONICZNE SYSTEMY KONTROLI DOSTĘPU MOGĄ WYKORZYSTYWAĆ KARTY (NP. PLASTIKOWE, MAGNETYCZNE LUB CHIPOWE), HASŁA LUB KODY PIN ORAZ BIOMETRIĘ (NP. ODCISK PALCA LUB SIATKÓWKĘ OKA).

JAKIE SĄ NAJCZĘSTSZE ZASTOSOWANIA SYSTEMÓW SKD W RÓŻNEGO RODZAJU OBIEKTACH?
SYSTEMY SKD SĄ NAJCZĘŚCIEJ STOSOWANE W FIRMACH, ZWŁASZCZA W GABINETACH SZEFÓW I PREZESÓW, W HOTELACH (NP. DO KONTROLI DOSTĘPU DO POKOI GOŚCI), A TAKŻE W RÓŻNEGO RODZAJU OBIEKTACH PUBLICZNYCH, TAKICH JAK SZKOŁY CZY SZPITALE.

#Wroclaw #SKD

DOWIEDZ SIĘ JAK DZIAŁAMY

POZNAJ JAKOŚC NASZEJ PRACY

nasi klienci
ODDZIAŁ WROCŁAW
NEXEON
 • INFO@NEXEON.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8961579620
  REGON: 380761954
  KRS: 0000739718
NEXEON SECURITY
 • INFO@NEXEONSECURITY.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8961605642
  REGON: 389706359
  KRS: 0000916302
NEXEON ENERGY
 • INFO@NEXEONENERGY.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8992808872
  REGON: 366522479
  KRS: 0000662630
NEXEON SOLAR
 • INFO@NEXEONSOLAR.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8961605665
  REGON: 389719592
  KRS: 0000916637