Loading...

NEXEON SECURITY

MONITORING W PRACY

Monitoring w pracy to łatwy i skuteczny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa w firmie. System odpowiednio dobrany do specyfiki budynku i rodzaju prowadzonej działalności, pomaga ochraniać pracowników oraz mienie przedsiębiorstwa. Jest to dziś standardowe rozwiązanie, po które sięgają właściciele zarówno dużych, jak i małych działalności. Wbrew powszechnemu przekonaniu, taki monitoring nie opiera się wyłącznie na pracy kamer nadzorujących teren biura czy koncernu. To szereg innowacyjnych rozwiązań, które w inteligentny sposób ułatwiają sprawne i bezpieczne funkcjonowanie zakładu. Szczególne znaczenie ma tutaj telewizja przemysłowa.

Monitoring w miejscu pracy – zasady

Monitoring w pracy może budzić pewne wątpliwości. W jakim zakresie jest legalny? Jak z niego korzystać? Przypominamy kilka podstawowych zasad, które powinien mieć na uwadze każdy, kto zastanawia się nad montażem monitoringu w firmie.

Pracodawca może skorzystać z monitoringu tylko w celu zwiększenia bezpieczeństwa w firmie.

Materiał z monitoringu może być przeglądany przez pracodawcę lub uprawnionych pracowników.

Nagrania związane z danymi osobowymi (czyli nagrania pracowników) muszą być usuwane po trzech miesiącach.

Miejsca objęte monitoringiem muszą być wyraźnie oznaczone.

Pracodawcy nie mogą stosować monitoringu pracowników do innych celów niż wyżej wymienione – takich, jak np. weryfikacja efektywności.

Monitoring z dźwiękiem w pracy jest nielegalny – dopuszczalny jest tylko zapis obrazu.

Monitoring w pracy – korzyści

Monitoring w miejscu pracy nie służy tylko do zabezpieczania mienia firmy i zwiększania bezpieczeństwa pracowników. Jest to także innowacyjne narzędzie zarządzania, które pozwala na efektywne monitorowanie pracy i ocenę wydajności. Istnieje wiele systemów CCTV, które umożliwiają projektowanie systemów CCTV dopasowanych do specyfiki danego miejsca pracy.

Istnieją liczne korzyści z wprowadzenia monitoringu w pracy do Twojej firmy. Od prewencji przed kradzieżą mienia firmy, poprzez zwiększenie bezpieczeństwa pracowników, po ułatwienie zarządzania i kontrolę działań podejmowanych na terenie firmy. Monitoring w miejscu pracy pomaga również budować wizerunek nowoczesnej, bezpiecznej firmy oraz stanowi wsparcie, a nawet materiał dowodowy w sytuacjach spornych.

 • ochrona przed kradzieżą;
 • zwiększone bezpieczeństwo pracowników;
 • większa kontrola działań, jakie pracownicy podejmują na terenie firmy (np. zapobieganie ewentualnym próbom łamania regulaminu pracy);
 • wizerunek nowoczesnej, bezpiecznej firmy;
 • pomoc/materiał dowodowy w sytuacjach spornych.

Instalacja monitoringu w miejscu pracy z NEXEON

Decyzja o instalacji monitoringu w miejscu pracy nie jest łatwa, dlatego powierz to zadanie specjalistom z NEXEON. Od wielu lat zajmujemy się dostarczaniem najlepszych instalacji teletechnicznych dla zwiększonego bezpieczeństwa naszych klientów. Wśród usług, które świadczymy, znajduje się także montaż monitoringu na terenie zakładu pracy. Wszystkie instalacje przeprowadzamy szybko, sprawnie i z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Gwarantujemy profesjonalizm oraz fachową poradę na każdym etapie wdrażania nowych systemów. Naszą wiedzą i doświadczeniem chętnie podzielimy się z tobą i Twoją firmą – skontaktuj się z naszymi specjalistami, aby omówić szczegóły. Zapraszamy do współpracy!

DOWIEDZ SIĘ JAK DZIAŁAMY

POZNAJ JAKOŚC NASZEJ PRACY

nasi klienci
ODDZIAŁ WROCŁAW
NEXEON
 • INFO@NEXEON.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8961579620
  REGON: 380761954
  KRS: 0000739718
NEXEON SECURITY
 • INFO@NEXEONSECURITY.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8961605642
  REGON: 389706359
  KRS: 0000916302
NEXEON ENERGY
 • INFO@NEXEONENERGY.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8992808872
  REGON: 366522479
  KRS: 0000662630
NEXEON SOLAR
 • INFO@NEXEONSOLAR.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8961605665
  REGON: 389719592
  KRS: 0000916637