Loading...

NEXEON SECURITY

MONITORING OSIEDLOWY

KAŻDY CHCE SIĘ CZUĆ BEZPIECZNIE W SWOIM DOMU, DLATEGO STANDARDEM SĄ DZIAŁANIA PROWADZĄCE DO ZMINIMALIZOWANIA ZAGROŻEŃ ZARÓWNO W MIESZKANIU, JAK I WOKÓŁ TERENU, NA KTÓRYM SIĘ ZNAJDUJE. OSIEDLOWY MONITORING TO DZIŚ NORMA W WIĘKSZOŚCI NOWYCH KOMPLEKSÓW BUDYNKOWYCH. JEGO ZADANIEM JEST KONTROLOWANIE AKTYWNOŚCI PODEJMOWANYCH NA TERENIE OSIEDLA W CELU UNIKNIĘCIA SYTUACJI POTENCJALNIE NIEBEZPIECZNYCH. WEDŁUG BADAŃ, MONTAŻ KAMER CCV MOŻE ZMNIEJSZYĆ PRZESTĘPCZOŚĆ NA OBSERWOWANYM OBSZARZE O NAWET 80%, DLATEGO MONITORING OSIEDLI DAJE MIESZKAŃCOM POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA I JEST PRZEZ NICH BARDZO DOCENIANY. TO ROZWIĄZANIE NA MIARĘ XXI WIEKU, KTÓRE POWINNI ROZWAŻYĆ WSZYSCY ZARZĄDCY OSIEDLI I WSPÓLNOT MIESZKANIOWYCH.

CO MOŻNA ZABEZPIECZYĆ ZA POMOCĄ OSIEDLOWEGO MONITORINGU?

ABY ODPOWIEDZIEĆ NA TO PYTANIE, NALEŻY ZASTANOWIĆ SIĘ, KTÓRE MIEJSCA NA TERENIE OSIEDLA POWINNY PODLEGAĆ OCHRONIE. ISTOTNA JEST W TYM PRZYPADKU OPINIA ADMINISTRACJI, ZARZĄDCÓW NIERUCHOMOŚCI ORAZ SAMYCH MIESZKAŃCÓW. TECHNOLOGIA WYCHODZI NAPRZECIW WSZELKIM OCZEKIWANIOM. W PRAKTYCE OZNACZA TO, ŻE MONITORING NA OSIEDLU TO ZARÓWNO PODGLĄD CAŁEGO TERENU, NA KTÓRYM ZNAJDUJĄ SIĘ ZABUDOWANIA Z UWZGLĘDNIENIEM ŚCIEŻEK, SKWERÓW I PLACÓW ZABAW, JAK I OBSERWACJAPARKINGU PRZED BLOKIEM ORAZ PATROLOWANIE BUDYNKU MIESZKALNEGO – WEWNĄTRZ I NA ZEWNĄTRZ, W ZALEŻNOŚCI OD POTRZEB SAMYCH LOKATORÓW.

CZĘSTO ZDARZA SIĘ, ŻE TO WŁAŚNIE WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA WYSTOSOWUJE DO ADMINISTRACJI PROŚBĘ O INSTALACJĘ SYSTEMU WIZYJNEGO. TAKI DOZÓR JEST CZĘSTO JEDNYM Z KRYTERIÓW PRZY WYBORZE MIESZKANIA. PROJEKTUJĄC NOWE OSIEDLE, ZARZĄDCY POWINNI WIĘC ZAPLANOWAĆ INSTALACJĘ KAMER, BY ZACHĘCIĆ DO INWESTYCJI. O OSIEDLOWYM MONITORINGU WARTO POMYŚLEĆ TAKŻE W PRZYPADKU DZIELNIC, KTÓRE DO TEJ PORY NIE POSIADAŁY OCHRONY TEGO RODZAJU. SZCZEGÓLNIE, ŻE WRAZ Z UPŁYWEM CZASU Z ŁATWOŚCIĄ MOŻNA WSKAZAĆ MIEJSCA, KTÓRE STAŁY SIĘ CZĘSTYM ATAKIEM WANDALI LUB ZŁODZIEI. Z TEGO POWODU KONIECZNE JEST WDROŻENIE SYSTEMÓW ZABEZPIECZAJĄCYCH W CELU ZMINIMALIZOWANIA SZKÓD.

KIEDY WARTO ZAINSTALOWAĆ MONITORING NA OSIEDLU?

MOŻNA TO ZROBIĆ ZARÓWNO W TRAKCIE PROJEKTOWANIA NOWEGO OSIEDLA, CO MOŻE ZNACZĄCO ZWIĘKSZYĆ ATRAKCYJNOŚĆ NIERUCHOMOŚCI W OCZACH PRZYSZŁYCH LOKATORÓW, JAK I NA WYBUDOWANYCH JUŻ OSIEDLACH. W PRZYPADKU NOWO POWSTAJĄCYCH DZIELNIC, KTÓRE CHWALĄ SIĘ WYSOKĄ JAKOŚCIĄ BUDOWNICTWA ORAZ UDOSTĘPNIANYMI UDOGODNIENIAMI, MONTAŻ MONITORINGU BUDYNKU MIESZKALNEGO TO PODSTAWA. OSIEDLA MOGĄ RÓWNIEŻ SKORZYSTAĆ NA TYM ROZWIĄZANIU, PODNOSZĄC SWOJE STANDARDY NA RYNKU NIERUCHOMOŚCI ORAZ CHRONIĄC INTERESY OBECNYCH LOKATORÓW.

INSTALACJA MONITORINGU PARKINGU PRZED BLOKIEM TO DZIAŁANIE PREWENCYJNE – ODSTRASZA POTENCJALNYCH ZŁODZIEI, A JEŚLI JUŻ DOJDZIE DO DZIAŁANIA Z ICH STRONY, MATERIAŁ WIDEO POZWALA UJĄĆ SPRAWCÓW I WYCIĄGNĄĆ WOBEC NICH KONSEKWENCJE. SWOISTĄ PODPOWIEDŹ W KWESTII MONTAŻU DOZORU OSIEDLOWEGO MOGĄ STANOWIĆ STATYSTYKI, KTÓRE POKAZUJĄ, JAKI JEST POZIOM BEZPIECZEŃSTWA W DANYM MIEJSCU. JEŚLI NIEPOŻĄDANE DZIAŁANIA OSÓB TRZECICH ZDARZAJĄ SIĘ CZĘSTO I DOTYCZĄ KONKRETNYCH LOKALIZACJI NA OSIEDLU, JEST TO WSKAZANIE DO MONTAŻU MONITORINGU.

SYSTEM MONITORINGU WIZYJNEGO – JAK GO ZBUDOWAĆ?

PROJEKTOWANIE DOZORU WIZYJNEGO W BUDYNKU, NAPARKINGU CZY W JAKIMKOLWIEK INNYM MIEJSCU NA OSIEDLU, GDZIE ZACHODZI POTRZEBA ZWIĘKSZENIA BEZPIECZEŃSTWA, TO WIELOETAPOWY PROCES. CAŁĄ PROCEDURĘ NALEŻY ZACZĄĆ OD KONSULTACJI ZARÓWNO Z LOKATORAMI BLOKU, JAK I POLICJĄ, KTÓRA POSIADA WIEDZĘ NA TEMAT PUNKTÓW SZCZEGÓLNIE ZAGROŻONYCH NA ATAKI ZŁODZIEI LUB WANDALI NA TERENIE DANEJ DZIELNICY. NADZÓR WIZYJNY POWINIEN OBEJMOWAĆ NEWRALGICZNE MIEJSCA, DO KTÓRYCH W PRZYPADKU ZABUDOWANIA MIESZKALNEGO NALEŻY ZALICZYĆ M.IN. WEJŚCIA DO OBIEKTU, KLATKI SCHODOWE I PIWNICE.

KONIECZNE JEST RÓWNIEŻ PODJĘCIE DECYZJI W SPRAWIE OBSŁUGIMONITORINGU. TEGO RODZAJU DOZÓR OSIEDLOWY NIE MUSI JEDNAK GENEROWAĆ DODATKOWYCH KOSZTÓW W POSTACI ZATRUDNIENIA STRÓŻA, KTÓRY BĘDZIE CZUWAĆ NAD OBRAZEM TRANSMITOWANYM PRZEZ KAMERY. NADZÓR MOŻE ODBYWAĆ SIĘ ZDALNIE ZA POMOCĄ DOGODNYCH ROZWIĄZAŃ TECHNOLOGICZNYCH. DOTYCZY TO ZARÓWNO BUDYNKU, JAK I PARKINGU, PLACÓW, SKWERÓW I INNYCH PUNKTÓW. NA TYM ETAPIE OKREŚLA SIĘ TEŻ, W JAKI SPOSÓB SYSTEM REJESTRUJĄCY BĘDZIE GROMADZIŁ I PRZECHOWYWAŁ DANE ORAZ JE UDOSTĘPNIAŁ, A TAKŻE Z JAKICH ELEMENTÓW MA SIĘ SKŁADAĆ UKŁAD MONITORUJĄCY BLOK I TEREN OSIEDLA. W PRZYSZŁOŚCI MOŻNA GO ROZBUDOWAĆ, DLATEGO WARTO POSTAWIĆ NA ROZWIĄZANIA, KTÓRE POZWOLĄ NA MODYFIKOWANIE MONITORINGU.

DLACZEGO WARTO POSTAWIĆ NA MONITORING OSIEDLA?

MONITORING WIZYJNY OSIEDLA WIĄŻE SIĘ Z SZEREGIEM KORZYŚCI. PONIŻEJ PREZENTUJEMY NAJWAŻNIEJSZE Z NICH.

 • OCHRONA PRZED KRADZIEŻĄ: OBECNOŚĆ KAMER ZARÓWNO W BLOKU, JAK I W POZOSTAŁYCH NEWRALGICZNYCH MIEJSCACH SKUTECZNIE ODSTRASZA POTENCJALNYCH ZŁODZIEI I POMAGA W ZABEZPIECZENIU MAJĄTKU MIESZKAŃCÓW, KTÓRY ZNAJDUJE SIĘ NA TERENIE OSIEDLA.
 • MATERIAŁ DOWODOWY: MONITORING OSIEDLA NIE ZABEZPIECZA OCZYWIŚCIE PRZED WSZYSTKIMI RODZAJAMI PRZESTĘPSTW. KIEDY DO NICH JEDNAK DOCHODZI, REJESTRUJE PRZEWINIENIE, UŁATWIAJĄC ODNALEZIENIE SPRAWCY.
 • KONTROLA ODWIEDZAJĄCYCH: OSIEDLOWY MONITORING POZWALA SPRAWDZAĆ, KTO WKRACZA NA TEREN POSESJI I JAKIE AKTYWNOŚCI TAM PODEJMUJE. DZIĘKI TEMU MOŻNA ZIDENTYFIKOWAĆ OSOBY NIEPROSZONE LUB ZACHOWUJĄCE SIĘ W SPOSÓB NIEWŁAŚCIWY I ZABRONIĆ IM WSTĘPU. DOTYCZY TO ZARÓWNO WEJŚĆ DO SAMEGO BUDYNKU, JAK I WJAZDU NA PARKING.
 • ZADBANY TEREN: MONITORING WIZYJNY OSIEDLA SPRAWIA TEŻ, ŻE MIESZKAŃCY BARDZIEJ POCZUWAJĄ SIĘ DO ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA JEGO TEREN. TO NATOMIAST OZNACZA WIĘKSZĄ DBAŁOŚĆ O CZYSTOŚĆ CZY ZIELEŃ NA OBSZARZE WOKÓŁ MIESZKAŃ.

 MONITORING WIZYJNY OSIEDLA – INSTALACJA Z NEXEON

ZASTANAWIASZ SIĘ, JAKI SPRZĘT DO MONITORINGU ZAINSTALOWAĆ NAOSIEDLU? PLANUJESZ PODNIEŚĆ STANDARDY BEZPIECZEŃSTWA W BUDYNKU I WOKÓŁ NIEGO? A MOŻE OBAWIASZ SIĘ ZAGROŻEŃ NA PARKINGU ZNAJDUJĄCYM SIĘ PRZED BLOKIEM? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI. NASZ ZESPÓŁ PROFESJONALISTÓW POMOŻE CI W WYBORZE ODPOWIEDNIEGO SYSTEMU I KOMPATYBILNYCH Z NIM URZĄDZEŃ. DORADZIMY CI, GDZIE NAJLEPIEJ ZAMONTOWAĆ KAMERY CCV I JAK Z NICH KORZYSTAĆ. ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻSERWIS, OPIEKĘ GWARANCYJNĄ I KONIECZNE PRZEGLĄDY OKRESOWE MONITORINGU. NASZA FIRMA WYKORZYSTUJE TYLKO NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI SPRZĘT Z UWZGLĘDNIENIEM NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII, KTÓRE POZWALAJĄ M.IN. NA BEZPRZEWODOWĄ TRANSMISJĘ OBRAZU I ZDALNE ZARZĄDZANIE KAMERAMI.

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY!

#Wroclaw #sprzatanie

DOWIEDZ SIĘ JAK DZIAŁAMY

POZNAJ JAKOŚC NASZEJ PRACY

nasi klienci
ODDZIAŁ WROCŁAW
NEXEON
 • INFO@NEXEON.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8961579620
  REGON: 380761954
  KRS: 0000739718
NEXEON SECURITY
 • INFO@NEXEONSECURITY.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8961605642
  REGON: 389706359
  KRS: 0000916302
NEXEON ENERGY
 • INFO@NEXEONENERGY.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8992808872
  REGON: 366522479
  KRS: 0000662630
NEXEON SOLAR
 • INFO@NEXEONSOLAR.PL
 • ul. Wrocławska 24a
  55-040 Bielany Wrocławskie

  NIP: 8961605665
  REGON: 389719592
  KRS: 0000916637